Expander nowym liderem pośrednictwa finansowego w Polsce

W I kw. 2019 r. eksperci finansowi Expandera pomogli w uzyskaniu kredytów hipotecznych na kwotę 2,129 mld zł. Przy ich wsparciu wypłacono więc aż co szósty taki kredyt w naszym kraju. Ten wynik oznacza również, że firma powróciła na pozycję lidera pośrednictwa finansowego w Polsce. Swojego głównego rywala wyprzedziła nie tylko w zakresie kredytów mieszkaniowych, ale również pod względem finansowania firm.

Ostatnie lata to okres dynamicznego wzrostu Expandera. Częściowo pomógł w tym boom na rynku nieruchomości. Należy jednak podkreślić, że firma rosła znacznie szybciej niż cały rynek. Według NBP w I kw. 2019 r. wartość wypłaconych kredytów była minimalnie niższa niż przed rokiem. W przypadku tych uruchomionych przy wsparciu ekspertów Expandera była natomiast o 19% wyższa. Tak dynamiczny wzrost pozwolił nie tylko znacząco zwiększyć udział w rynku, ale również pokonać swojego głównego konkurenta.

Expander został największą firmą pośrednictwa finansowego nie tylko w zakresie kredytów hipotecznych, ale również w zakresie finansowania przedsiębiorstw. W tej kategorii tytuł lidera zyskał już w 2018 r. pomagając w uzyskaniu finansowania na 851 mln zł. Obecny rok również przyniósł rewelacyjne wyniki. W I kw. 2019 r. eksperci pomogli firmom w uzyskaniu finansowania na kwotę 274 mln zł, a więc aż o 73% wyższą niż przed rokiem. Ponownie było to najwięcej na rynku pośrednictwa finansowego.

Bardzo nas cieszy, że coraz więcej Polaków docenia profesjonalną pomoc ekspertów finansowych Expandera. Od lat systematycznie dbamy o to, aby jakość obsługi klienta była na najwyższym poziomie. Wprowadzamy również udogodnienia, które pozwalają porównywać oferty nawet bez konieczności wizyty w naszym oddziale. Obecnie działa już porównywarka kredytów hipotecznych, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jej sukces zachęcił nas do wprowadzania kolejnych, tego typu narzędzi. – mówi Adrian Jarosz, prezes Expander Advisors.

Expander to lider pośrednictwa finansowego w Polsce. Naszą misją jest dostarczanie Klientom najbardziej atrakcyjnych produktów finansowych na każdym etapie ich życia. Nasi eksperci pomagają w znalezieniu wymarzonego mieszkania i uzyskaniu na niego kredytu. Wspierają Polaków także w zakresie ubezpieczeń czy kredytów gotówkowych. Przedsiębiorstwom służą natomiast pomocą w uzyskaniu finansowania. Expander wyróżnia się wśród konkurencji pro-klienckim podejściem i skutecznością działania.