Expander wraz z Aviva i Santander Aviva wesprze 5 tysięcy opiekunek PCK

W tym trudnym czasie wsparcie i wzajemna pomoc są szczególnie ważne. Jako eksperci od spraw ważnych dołączyliśmy do akcji, która sfinansuje zakup środków dezynfekcyjnych, maseczek, rękawiczek oraz podstawowego sprzętu dla opiekunów PCK niosącym pomoc seniorom, osobom przewlekle chorym i samotnym.

W całym kraju pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża przebywa 16 tysięcy seniorów, osób przewlekle chorych i samotnych. W codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, zakupach czy przygotowaniu posiłków pomaga im ponad 5 tysięcy opiekunek – sióstr PCK. To właśnie one potrzebują teraz środków dezynfekcyjnych, maseczek i rękawiczek zwiększających wspólne bezpieczeństwo w czasie epidemii. Dlatego właśnie pośrednik finansowy Expander i towarzystwa ubezpieczeń Aviva i Santander Aviva włączają się do pomocy, finansując zakupy podstawowego sprzętu, który pomoże opiekunkom PCK wykonywać ich codzienne obowiązki.

Przekazane fundusze pozwolą nie tylko wyposażyć pracowników w niezbędne środki ochrony, ale również zakupić sprzęt do Magazynu PCK, który wykorzystany będzie do organizacji miejsc tymczasowego pobytu dla osób z podejrzeniem zarażenia COVID-19.

Do pomocy zostali zaangażowani również pracownicy Grupy Aviva, agenci ubezpieczeniowi, eksperci finansowi i współpracownicy, którzy wspólnie organizują internetową zbiórkę funduszy. Wpłaty zostaną w całości przekazane PCK na sprzęt ochronny dla osób wydających żywność osobom potrzebującym. Szczegóły na stronie Fundacji Aviva www.todlamniewazne.pl

– Bez chwili wahania dołączyliśmy do tej szlachetnej inicjatywy. Wszyscy teraz troszczymy się o siebie i swoich bliskich, ale nie możemy zapominać o osobach, które nie mają takiego wsparcia. Udzielenie pomocy 16 tysiącom seniorów i osób przewlekle chorych oraz sfinansowanie wyposażenia i zapasów PCK, to nasza społeczna odpowiedzialność. – mówi Adrian Jarosz, prezes Expander.

Expander. Ekspert od spraw ważnych