Zamknięte fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne zamknięte (FIZ) są czymś innym niż otwarte fundusze inwestycyjne.
Na polskim rynku finansowanym fundusze zamknięte cieszą się rosnącą popularnością – dla większości inwestorów to nowa ścieżka do pomnażania kapitału. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany – nasz ekspert przedstawi Ci dostępne oferty i zapozna z ich szczegółami.

Zamknięte fundusze inwestycyjne – co warto wiedzieć?

  • Fundusze Inwestycyjne Zamknięte stosują bardziej liberalną i elastyczną politykę inwestycyjną niż Fundusze Inwestycyjne Otwarte udział w FIZ może być zarówno długoterminowym, jak i krótkotrwałym środkiem pomnażania kapitału,
  • Oferujemy Ci dostęp do wielu specjalnie wyselekcjonowanych produktów o wysokim potencjale zysku.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Pola oznaczone * są wymagane

Administratorem danych osobowych jest Expander Advisors Sp. z o.o., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.

Jak działamy?

Dlaczego Expander?

Doświadczenie – działamy na rynku od 2000 roku

Bogata oferta – dzięki nam zyskujesz dostęp do unikalnych ofert zazwyczaj niedostępnych dla klientów indywidualnych

Przejrzystość – nasi eksperci są obiektywni, dzięki temu możesz liczyć na rzetelne informacje

Wygoda – nasz ekspert będzie Cię wspierał na każdym etapie inwestycji

Bezpieczeństwo -Twoją inwestycją zarządzają najlepsi specjaliści w branży

Kalkulatory inwestycyjne

FAQ

Czy od funduszy inwestycyjnych jest naliczany podatek i jak się go liczy?

Tak, zyski z funduszy inwestycyjnych podlegają opodatkowaniu. Obecnie podatek wynosi

19%. Naliczany on jest od zysku, jeśli więc zainwestujemy w fundusze inwestycyjne 10 tys. złotych, zarobimy na nich 1 tys. złotych, to od tego 1 tys. złotych będziemy musieli zapłacić 19% podatku, na koniec więc otrzymamy kwotę 10810 złotych netto. Podatek od zysku odprowadzi w naszym imieniu instytucja zarządzają funduszem.

rozwiń

Jak wybrać odpowiedni fundusz?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw zastanowić się, jakie ryzyko

jesteśmy skłonni podjąć oraz jaka jest nasza wiedza o finansach. Im bardziej doświadczony inwestor, tym bardziej zyskowne, ale też ryzykowne fundusze może wybierać. Mniej zorientowanym pomocą służą nasi eksperci, którzy przeprowadzą z klientem dokładną analizę jego potrzeb oraz testy adekwatności i odpowiedzialności, które wykażą jakie ryzyko inwestycyjne jest w stanie podjąć klient.

rozwiń

Jakie są opłaty za uczestnictwo w funduszu?

Za uczestnictwo w funduszu pobierana jest najczęściej niewielka, stała opłata.

Większość funduszy inwestycyjnych wlicza ją w wartość jednostki uczestnictwa, dlatego jest praktycznie niezauważalna dla uczestnika. Dzięki temu też w przypadku likwidacji produktu nie należy się obawiać dodatkowych opłat, nie licząc kosztów wcześniejszego zerwania umowy, wynikających z umowy. Zapraszamy na spotkanie z Naszym ekspertem w celu poznania szczegółów.

rozwiń

Partnerzy