Lokaty

Lokaty pozwalają zadbać o to, by zgromadzone oszczędności rosły. Lokatę wybierają zarówno osoby potrzebujące ochrony kapitału jak również, jak i bardziej doświadczeni gracze, by trzymać na nich część posiadanego kapitału.
Ten rodzaj produktów gwarantuje stałą stopę zwrotu oraz pozwala z góry określić, ile uda się nam zarobić w określonym czasie. Największą popularnością cieszą się lokaty terminowe ze stałym oprocentowaniem – to bezpieczna forma lokowania kapitału, choć w porównaniu z innymi produktami daje niewielkie zyski. Trzeba jednak zauważyć, że lokaty to produkty mające na celu bardziej chronić oszczędności przed inflacją niż generować zyski. Jeśli cenisz sobie stabilność i nie liczysz na ponadprzeciętny zysk – lokata może być dobrym wyborem.

Lokaty – co warto o nich wiedzieć?

  • lokaty gwarantują stałą stopę zysku,
  • można wyróżnić lokaty krótko- i długoterminowe,
  • lokaty mogą mieć oprocentowanie stałe lub zmienne,
  • są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 100 000 euro,
  • ten rodzaj produktów to świetny sposób na ochronę oszczędności przed inflacją.

ZAPYTAJ O LOKATĘ

Pola oznaczone * są wymagane

Administratorem danych osobowych jest Expander Advisors Sp. z o.o., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.

Jak działamy?

Dlaczego Expander?

Wygoda – nasz ekspert porówna dla Ciebie różne rodzaje depozytów

Wiedza – dzięki symulacjom będziesz wiedział, jakiego dokładnie zysku możesz oczekiwać

Doświadczenie – działamy w finansach osobistych od 2000 roku

Dopasowanie – badamy Twoje potrzeby i dopasowujemy oferty do indywidualnych wymagań

Kalkulatory inwestycyjne

FAQ

Dlaczego pieniądze na lokacie są “zamrażane”?

W momencie wpłacenia środków na rachunek lokaty pieniądze są “pożyczane”

bankowi, który określa, jakie oprocentowanie jest w stanie wypłacić za ich deponowanie. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wcześniejszą wypłatę środków - bank może odmówić wypłaty odsetek lub ich części. Stąd właśnie mowa o “zamrożeniu” pieniędzy. Jednak oferta banków potrafi być pod tym względem elastyczna - jeśli zależy Ci na lokacie, która pozwoli wypłacić szybciej pieniądze bez utraty odsetek, umów się na spotkanie z naszym ekspertem, pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt.

rozwiń

W którym banku najlepiej wybrać lokatę?

Wszystko zależy od posiadanego kapitału i okresu, na jaki chcemy go ulokować. Oferty

banków zmieniają się dość często, trudno więc rekomendować konkretny bank. Najlepiej, gdy skontaktujesz się z naszym ekspertem. On przedstawi Ci najlepsze w danej chwili rozwiązanie.

rozwiń

Co warto wybrać: lokatę czy konto oszczędnościowe?

Lokata jest najczęściej wyżej oprocentowana niż konto oszczędnościowe. Ma jednak

ten minus, że przy wcześniejszym zerwaniu umowy możemy stracić odsetki. Dlatego, jeśli mamy pewność, że nie będziemy potrzebować oszczędności wcześniej - lokata ma bardziej opłacalne warunki. By poznać szczegóły, skontaktuj się z naszym ekspertem.

rozwiń

Partnerzy