Obligacje

Obligacje są rodzajem papierów wartościowych i poświadczają, że emitent (czyli państwo lub spółka, która wypuszcza akcje) zostaje dłużnikiem osoby, która obligacje zakupiła.
Obligacje skarbowe to bezpieczny sposób lokowania kapitału, pozwalający ustrzec go przed inflacją. Obligacje korporacyjne wiążą się z wyższym ryzykiem, ale możliwe są do uzyskania zdecydowanie wyższe stropy zwrotu. Jeśli chcesz zainwestować swoje środki w obligacje – skontaktuj się z naszym ekspertem, podpowiemy Ci, które z nich warto wybrać dla optymalizacji zysków. Obligacje mogą stanowić zarówno krótko-, jak i długoterminowy sposób lokowania kapitału.

Obligacje – co warto o nich wiedzieć?

  • w przeciwieństwie do lokat, obligacje są wyżej oprocentowane,
  • brak opłat za zarządzanie obligacjami,
  • wypłata odsetek następuje w wyznaczonym terminie.

ZAPYTAJ O PRODUKT DLA SIEBIE

Pola oznaczone * są wymagane

Administratorem danych osobowych jest Expander Advisors Sp. z o.o., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.

Jak działamy?

Dlaczego Expander?

Wygoda – nasz ekspert pomoże w ocenie każdego rozwiązania

Wiedza – znamy zalety i wady każdej oferty, dlatego możesz czuć się pewnie i bezpiecznie podejmując decyzję o zakupie obligacji w Expanderze

Doświadczenie – działamy na rynku od 2000 roku i stale poszukujemy zyskownych rozwiązań dla naszych Klientów

Znajomość rynku – stale monitorujemy rynki finansowe i dzielimy się wiedzą z naszymi Klientami

Kalkulatory inwestycyjne

FAQ

Dlaczego pieniądze na lokacie są “zamrażane”?

W momencie wpłacenia środków na rachunek lokaty pieniądze są “pożyczane”

bankowi, który określa, jakie oprocentowanie jest w stanie wypłacić za ich deponowanie. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wcześniejszą wypłatę środków - bank może odmówić wypłaty odsetek lub ich części. Stąd właśnie mowa o “zamrożeniu” pieniędzy. Jednak oferta banków potrafi być pod tym względem elastyczna - jeśli zależy Ci na lokacie, która pozwoli wypłacić szybciej pieniądze bez utraty odsetek, umów się na spotkanie z naszym ekspertem, pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt.

rozwiń

W którym banku najlepiej wybrać lokatę?

Wszystko zależy od posiadanego kapitału i okresu, na jaki chcemy go ulokować. Oferty

banków zmieniają się dość często, trudno więc rekomendować konkretny bank. Najlepiej, gdy skontaktujesz się z naszym ekspertem. On przedstawi Ci najlepsze w danej chwili rozwiązanie.

rozwiń

Co warto wybrać: lokatę czy konto oszczędnościowe?

Lokata jest najczęściej wyżej oprocentowana niż konto oszczędnościowe. Ma jednak

ten minus, że przy wcześniejszym zerwaniu umowy możemy stracić odsetki. Dlatego, jeśli mamy pewność, że nie będziemy potrzebować oszczędności wcześniej - lokata ma bardziej opłacalne warunki. By poznać szczegóły, skontaktuj się z naszym ekspertem.

rozwiń

Partnerzy