Ranking pożyczek gotówkowych

Pożyczki gotówkowe nigdy nie były tak tanie jak obecnie. To konsekwencja epidemii koronawirusa, która wymusiła na NBP obniżenie stóp procentowych. To z kolei spowodowało spadek do 7,2% maksymalnego dopuszczalnego przez prawo oprocentowania kredytów. Banki nie miały więc wyboru i musiały dostosować oferty do tego ograniczenia. Dzięki temu możemy teraz zaciągać najtańsze pożyczki w historii.

Trzeba jednak dodać, że oferty poszczególnych banków istotnie się od siebie różnią. Nie zawsze widać to jednak na pierwszy rzut oka. W przygotowanym przez Expander rankingu najlepiej wypadła oferta BNP Paribas, a najgorzej Alior Banku. Ta ostatnia ma ratę wyższą o 47 zł. Może się wydawać, że to niewiele, ale w ciągu 5 lat przekłada się na koszt kredytu wyższy aż o 2 826 zł. Warto więc poświęcić nieco czasu na porównanie ofert lub skorzystać z pomocy eksperta finansowego.

Musimy też dodać, że zaprezentowane przez nas zestawienie ma charakter orientacyjny. W praktyce koszt pożyczki zależy od cech wnioskodawcy. Znaczenie ma np. źródło dochodów i ich wysokość oraz to czy ktoś ma już jakieś zadłużenie i czy w przeszłości spóźniał się ze spłatą. Banki analizują również np. wiek wnioskodawcy, stan cywilny, wykształcenie i wiele innych. Dopiero znając te informacje są w stanie odpowiedzieć czy udzielą kredytu danej osobie i jakie mogą zaoferować warunki.

Niestety pandemia miała też negatywny wpływ na proces udzielania pożyczek. Choć są one obecnie rekordowo tanie, to niestety są dość trudno dostępne. Banki boja się, że koronawirus i związane z nim problemy wielu branż mogą doprowadzić część Polaków do utraty pracy lub zmniejszenia się poziomu dochodów. Wiele wniosków o pożyczki jest wiec odrzucanych. Dlatego obecnie szczególnie warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego. On nie tylko podpowie, gdzie warunki pożyczki są atrakcyjne, ale również w którym banku jest największa szansa na pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu.

Ranking kredytów na kwotę 30 000 zł na okres 5 lat

Porównaj oferty i złóż wniosek o kredyt gotówkowy online.