Dotacje unijne

Dotacje unijne dla firmy to świetna szansa na rozwój. Jednak wielu przedsiębiorców odstraszają formalności oraz konieczność sfinansowania części inwestycji.
W Expanderze stworzyliśmy zespół ekspertów, którzy od przeszło 10 lat zajmują się pomocą przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej w biznesie. Nadzorujemy cały proces, podczas gdy Ty możesz zająć się wprowadzaniem innowacji do swojego przedsiębiorstwa. Współpracujemy z czołowymi bankami w Polsce, dzięki czemu naszym klientom możemy zaproponować różne sposoby wsparcia finansowego i utrzymania płynności w czasie realizacji nowych przedsięwzięć.

Dotacje unijne – co możesz zyskać:

 • możliwość otrzymania dofinansowania na rozwój i inwestycje,
 • profesjonalna pomoc na każdym etapie, od biznesplanu do rozliczenia,
 • wdrażanie procedur i prowadzenie dokumentacji rozliczeniowej,
 • zespół doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji,
 • współpraca z bankami, pozwalająca wynegocjować najlepsze warunki dla Twojej firmy,
 • oferta dostosowana zarówno do mikroprzedsiębiorstw, jak i dużych spółek,
 • przeprowadzenie audytu.

ZAPYTAJ O USŁUGĘ

Dlaczego Expander?

Analiza potrzeb firmy – pomoc w uzyskaniu optymalnej formy finansowania

Zespół ekspertów – budowany od lat, z bogatym doświadczeniem w dotacjach dla biznesu i kontaktach z bankami

Wszechstronna pomoc – dla małych i dużych firm, na każdym etapie

Współpraca z bankami – dodatkowe źródła finansowania udziału w projektach unijnych

Dodatkowe wsparcie – w zakresie handlu i prawa europejskiego, funduszy europejskich i pożyczek unijnych

FAQ

Jakie projekty można realizować w ramach dotacji?

Dofinansowania w ramach dotacji, to szeroka gama świadczeń, dzięki którym można

zrealizować różne projekty. Możesz otrzymać wsparcie na m.in. zakup środków trwałych, rozwój przedsiębiorstwa, założenie firmy, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Szczegółowych informacji udzielą Ci nasi eksperci.

rozwiń

Jak znaleźć odpowiednią dotację dla firmy?

Równolegle prowadzonych jest wiele programów, które mogą sfinansować zupełnie

inne projekty, czy inwestycje. Jak odnaleźć się w tym gąszczu? W Expander przeanalizujemy Twoje potrzeby i pomożemy wybrać optymalny program dla Twojej firmy – zajmiemy się kompleksowo pozyskaniem dotacji.

rozwiń

Dotacje dla przedsiębiorstw – dla kogo?

Jeśli stawiasz na rozwój swojej firmy, a potrzebne Ci wsparcie finansowe do

zrealizowania konkretnych celów, to już dzisiaj powinieneś zastanowić się nad dotacją. Z takiej możliwości mogą skorzystać zarówno małe, jak i duże firmy. W Expander przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy.

rozwiń

Dotacje unijne to jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby zapewnić firmie dynamiczny rozwój bez konieczności inwestowania pokaźnych środków własnych. Jak pozyskać dotacje unijne bez zbędnych formalności i stosu zaświadczeń? Jakie podmioty mogą o nie wnioskować? Jakie projekty można realizować z pomocą unijnych środków? Podpowiadamy.

Jednym z nieodzownych elementów prężnego funkcjonowania biznesu, utrzymania płynności finansowej i zdobywania przewagi konkurencyjnej jest nieustanny rozwój. Ten zazwyczaj wymaga jednak dodatkowych środków, często niemałych. Jeśli nie dysponujesz oszczędnościami, nie chcesz lub nie możesz sięgnąć po kredyt inwestycyjny, rozważ dotacje unijne dla firm.

Czym są dotacje dla firm?

Dotacje unijne na rozwój firmy to środki finansowe przeznaczone na rozwój przedsiębiorstw działających w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Dzięki nim zrealizujesz inwestycje i biznesowe plany, nawet jeśli nie masz oszczędności oraz nie możesz lub nie chcesz wziąć kredytu.

Dotacje unijne pomogą Ci zdobyć przewagę nad konkurencją, pozyskać nowych kontrahentów, skutecznie zrealizować ekspansję na zagraniczne rynki, wdrożyć w firmie innowacyjne rozwiązania czy znacząco poszerzyć skalę działania. Mówiąc prościej – dzięki dofinansowaniom unijnym dla firm zrealizujesz dowolne, nawet bardzo śmiałe plany.

Jakie podmioty mogą wnioskować o dofinansowania dla firm?

Obecnie na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt różnych programów umożliwiających pozyskanie dodatkowych środków na rozwój przedsiębiorstw (dotacje unijne dla firm już istniejących) i otrzymanie dotacji dla nowych firm. O unijne wsparcie mogą wnioskować mikroprzedsiębiorcy (dofinansowanie dla firm jednoosobowych), firmy z sektora MŚP, duże przedsiębiorstwa i korporacje. Możliwe jest także pozyskanie dotacji na założenie firmy dla pracujących. Kluczem do sukcesu jest tu przede wszystkim rzetelny audyt działalności firmy i znalezienie „szytego na miarę” programu.

Dotacje na działalność gospodarczą, czyli jakie projekty można realizować z pomocą unijnych środków?

W ramach dofinansowania do działalności możesz otrzymać pieniądze na rozmaite inwestycje: zakup środków trwałych, rozwój przedsiębiorstwa, założenie firmy, kupno lub wynajem dodatkowego sprzętu, zakup oprogramowania, wynajem, zatrudnienie personelu czy wdrożenie innowacji.

Istnieją także programy, które pozwalają pozyskać pieniądze nie na rozwój, ale na założenie działalności (dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej). Jeśli z nich skorzystasz, już na starcie dostaniesz zastrzyk gotówki, który pomoże Ci ruszyć z rozmachem.

Także w tym przypadku o sukcesie decyduje przede wszystkim znalezienie programu, który najlepiej wpisze się w potrzeby, specyfikę działalności i lokalizację firmy. Aby zwiększyć szanse na pozyskanie dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Unii Europejskiej, uniknąć stresu i frustracji, warto powierzyć tę kwestię ekspertowi. Z pomocą profesjonalisty otrzymanie dotacji będzie nie tylko bardziej prawdopodobne, ale także zdecydowanie mniej stresujące.

Dofinansowanie dla firm bez stresu? To możliwe!

Na samą myśl o wertowaniu kolejnych stron internetowych, analizowaniu skomplikowanych zapisów regulaminów i piętrzących się formalnościach dostajesz gęsiej skórki? Zanim zrezygnujesz, musisz wiedzieć, że pozyskanie dofinansowania na działalność gospodarczą nie musi być żmudne, skomplikowane i obarczone tysiącem formularzy. Zwłaszcza jeśli Twoje starania wesprze ekspert, który rynek dotacji unijnych zna jak własną kieszeń. A takim z pewnością jest Expander.

Dzięki pomocy Expandera pozyskasz dofinansowanie do działalności gospodarczej lub dotacje unijne na rozpoczęcie działalności bez frustracji, stresu i nieprzespanych nocy.

Dotacje na rozwój firmy z Expanderem – krok po kroku

Chcesz pozyskać dofinansowanie na firmę? Expander przeanalizuje Twoje potrzeby i pomoże wybrać optymalny dla Ciebie program. Od czego zacząć?

Jeśli chcesz otrzymać dotacje na otwarcie firmy lub dofinansowanie na rozwój firmy z pomocą Expandera:

 • wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej Expandera i poczekaj na kontakt ze strony eksperta;
 • w dogodnym dla siebie czasie zaplanuj spotkanie (może odbyć się także online);
 • podczas spotkania przekaż ekspertowi wszystkie niezbędne informacje dotyczące swojej firmy oraz planów, zamierzeń i celów. Takie dane pozwolą mu przeprowadzić dokładną analizę potrzeb i wybrać dopłaty unijne, które najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby;
 • znając możliwe opcje, wspólnie wybierzecie tę jedyną dotacje na firmę. Z pomocą specjalisty bezstresowo zrealizujesz wszystkie kolejne kroki.

Korzystając ze wsparcia Expandera, otrzymasz wsparcie na każdym etapie projektu, począwszy od analizy potrzeb, poprzez stworzenie biznesplanu, aż po rozliczenie projektu. Expander pomoże Ci także we wdrożeniu niezbędnych procedur i prowadzeniu dokumentacji rozliczeniowej.

Dotacje unijne dla firm – dlaczego właśnie Expander?

Pozyskanie dotacji z UE wymaga wiedzy, doświadczenia, znajomości procedur i unijnych wymagań. Korzystając z pomocy Expandera, lidera branży pośrednictwa finansowego, zachowasz pewność, że finanse Twojej firmy są w najlepszych rękach (w zakresie dotacji unijnych Expander współpracuje z firmą doradczą I & D Consulting). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pozyskaniu dotacji unijnych eksperci Expandera działają skutecznie, precyzyjnie i pewnie. Wspierają swoich klientów na każdym etapie procesu, zdejmując z ich ramion żmudne, a nierzadko skomplikowane obowiązki. Współpracując ze specjalistą, znacząco zwiększysz swoje szanse na pozyskanie unijnych pieniędzy, unikając stresu towarzyszącego samodzielnie realizowanym działaniom.