Kredyt refinansowy

Kredyt hipoteczny często stanowi znaczną część comiesięcznych wydatków. Warto sprawdzić czy w Twoim wypadku kredyt refinansowy może obniżyć wysokość tego zobowiązania.
Służy on spłacie już zaciągniętego kredytu na budowę domu lub zakup mieszkania, ale można go zaciągnąć także na spłacenie pożyczki wziętej na poczet remontu i modernizacji. Kredyty hipoteczne to zobowiązania zawierane na wiele lat. Często po pewnym czasie okazuje się, że niegdyś doskonale dobrany kredyt można zmienić na taki, który bardziej odpowiada Twojej obecnej sytuacji finansowej, Dlatego warto skontaktować się z naszym ekspertem, który sprawdzi oferty kilkunastu banków i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Już teraz zobacz czy refinansowanie jest możliwe dla Twojego kredytu w kalkulatorze refinansowania kredytu

Kredyt refinansowy – co możesz zyskać?

  • porównanie oferty wielu banków w jednym miejscu, u jednego eksperta
  • lepsze warunki kredytowe niż w obecnym banku
  • niższe miesięczne obciążenie,
  • wydłużenie okresu spłaty i dzięki temu niższą ratę.

ZAPYTAJ O KREDYT

Dlaczego Expander?

Bezpłatna analiza – dokładnie sprawdzimy jak wygląda Twoje obecne zobowiązanie kredytowe

Porównanie ofert – Posiadamy kredyty z wielu banków i możemy szybko porównać Twoje obecne zobowiązania z innymi dostępnymi ofertami

Długoletnie doświadczenie – od kilkunastu lat pomagamy naszym Klientom i mamy duże doświadczenie we współpracy z wieloma bankami, dzięki czemu zyskujesz partnera, na którym możesz polegać

Pełne pomoc – przeprowadzamy proces wyboru najlepszej oferty od A do Z

FAQ

Czy kredyt refinansowy można wziąć w momencie, gdy wcześniej za nieruchomość zapłaciliśmy gotówką?

Tak, niektóre banki zgadzają się na refinansowanie poniesionych kosztów na zakup

nieruchomości, pod warunkiem, że podpisanie aktu notarialnego nastąpiło w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W innym przypadku pozostaje pożyczka hipoteczna. Skontaktuj się z naszym ekspertem, by poznać szczegóły.

rozwiń

Ile może wynosić maksymalna kwota kredytu refinansowego?

Większość banków udziela kredytu refinansowego na 80% wartości nieruchomości,

niektóre jednak banki udzielają także kredytów na 90%. Warto również wiedzieć, że część banków ma ustaloną kwotę minimalną, na jaką może być udzielony kredyt.

rozwiń

Czy można zrefinansować kredyt w CHF?

Jest to możliwe, ale jedynie poprzez zastąpienie kredytu we frankach kredytem w

złotych. Zwykle jest to więc nieopłacalne, gdyż po refinansowaniu rata kredytu stałaby się znacznie wyższa.

rozwiń

Partnerzy

Kredyt refinansowy to kredyt przeznaczony na spłatę innego kredytu (zazwyczaj kredytu hipotecznego). Sięgając po kredyt refinansowy, odczuwalnie obniżysz wysokość miesięcznych zobowiązań i odciążysz domowy budżet. Czym jest kredyt refinansowy? Jak przenieść kredyt hipoteczny do innego banku? Podpowiadamy.

Kredyt refinansowy to sprytny produkt bankowy, który pozwoli odczuwalnie zmniejszyć wysokość Twoich miesięcznych zobowiązań.

Co to jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy to produkt bankowy przeznaczony na spłatę kredytu w innym banku. Sięgając po kredyt refinansowy (lub pożyczkę refinansową), pozyskasz finansowanie na korzystniejszych warunkach, obniżając kwotę miesięcznej raty.

Kto powinien sięgnąć po kredyt refinansowy?

Przeniesienie kredytu do innego banku przyniesie najwięcej korzyści osobom, które nie są zadowolone z warunków aktualnie spłacanego zobowiązania. Jeśli Twój kredyt mieszkaniowy jest kosztowny, a dodatkowe warunki umowy pozostawiają wiele do życzenia, zmiana banku kredytu hipotecznego okaże się strzałem w dziesiątkę.

Info: większość kredytów refinansowych to kredyty dla osób fizycznych. Jeśli nie jesteś zadowolony z warunków kredytu firmowego, rozważ kredyt refinansowy dla firm. Ze względu na specyfikę takich produktów, warunki i szczegóły są z reguły ustalane indywidualnie.

Kredyt refinansowy a kredyt konsolidacyjny

Wbrew obiegowej opinii kredyt konsolidacyjny nie jest tym samym co kredyt refinansowany. Pieniądze z kredytu konsolidacyjnego możesz przeznaczyć bowiem na spłatę różnych kredytów i pożyczek: kredytu gotówkowego, kredytu samochodowego, pożyczki gotówkowej czy zadłużenia na karcie kredytowej. Dzięki konsolidacji zastąpisz kilka rat jedną, niższą. Kredyt refinansowy służy refinansowaniu wyłącznie jednego zobowiązania – najczęściej kredytu hipotecznego lub kredytu mieszkaniowego, rzadziej gotówkowego (refinansowanie kredytu gotówkowego).

Info: w niektórych bankach uzyskasz kredyt refinansowy, jeśli sfinansowałeś zakup nieruchomości gotówką i podpisałeś akt notarialny w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Kredyt refinansowy – nie tylko oprocentowanie

Wyznacznikiem atrakcyjności konkretnego produktu nie powinno być wyłącznie oprocentowanie kredytu refinansowego. Zdecydowanie ważniejszym parametrem jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To właśnie RRSO precyzyjnie wskazuje, ile w ciągu roku zapłacisz za każdą pożyczoną złotówkę. Uwzględnia bowiem nie tylko koszty odsetek, ale także wszystkich innych kosztów okołokredytowych: prowizji za udzielenie finansowania, ewentualnego ubezpieczenia czy koszty korzystania z dodatkowych produktów banku.

Kredyty refinansowane oferuje obecnie większość banków komercyjnych. Najlepszym sposobem na znalezienie szytej na miarę oferty jest porównanie dostępnych na rynku ofert. Biorąc pod uwagę ogrom cyfr, wskaźników i parametrów samodzielne wykonanie takiej czynności może być nie tylko żmudne, ale także nieskuteczne. Aby uniknąć błędów (także tych popełnionych zupełnie nieświadomie), warto sięgnąć po kredyt, mając u boku doświadczonego partnera. A tym z całą pewnością jest Expander.

Kredyty refinansowe z Expanderem – dlaczego warto?

Dzięki współpracy z Expanderem zyskasz precyzyjny obraz dostępnych na rynku ofert kredytów refinansowych. Bez konieczności samodzielnego wertowania stron internetowych poszczególnych banków, porównywania parametrów i rozszyfrowywania skomplikowanych bankowych określeń.

Jak przenieść kredyt hipoteczny do innego banku – krok po kroku

Zmiana banku kredytu hipotecznego nie musi być trudna! Z pomocą Expandera zrobisz do łatwo, szybko i… bezstresowo.

  • Wejdź na stronę Expandera i wypełnij krótki formularz kontaktowy, a następnie poczekaj na kontakt ze strony eksperta.
  • Podczas spotkania, które może odbyć się także online, opowiedz specjaliście o swoich potrzebach i wymaganiach. Miej ze sobą także dokumenty dotyczące aktualnie spłacanego kredytu.
  • Na podstawie zebranych informacji ekspert przygotuje dla Ciebie listę najkorzystniejszych rozwiązań oraz w prosty, zrozumiały sposób przedstawi towarzyszące refinansowaniu kredytu wady i zalety.
  • Wybierz ofertę kredytu refinansowego, która najlepiej spełnia Twoje potrzeby. Z pomocą doradcy wypełnij i złóż wniosek. Poczekaj na decyzję kredytową i ciesz się tańszym kredytem hipotecznym.

Dlaczego właśnie Expander?

Expander jest obecnie liderem rynku w branży pośrednictwa finansowego. Taki status to najlepszy dowód kompetencji doradców i… satysfakcji klientów. Mając u boku doskonale znaną firmę o ogólnopolskim zasięgu, w kontaktach z bankiem przestaniesz być tylko „zwykłym Kowalskim”, a staniesz się równym partnerem.

Choć Expander współpracuje z największymi polskimi instytucjami finansowymi (są to m.in. Alior Bank, BNP Paribas, Idea Bank, Neo Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski, Nest Bank, Plus Bank, PKO Bank Polski, mBank, Bank Pocztowy, PEKAO, Millenium Bank), nie jest kapitałowo powiązany z żadnym z nich. Dzięki temu eksperci mogą podejmować w pełni niezależne, najlepsze dla swoich klientów decyzje.