O firmie Expander

Expander powstał w 2000 roku
jako portal internetowy, który miał
pośredniczyć w sprzedaży
produktów finansowych…

Pierwszym większościowym akcjonariuszem spółki był Softbank. Szybko jednak okazało się, że klienci w Polsce nie byli jeszcze gotowi na sprzedaż produktów finansowych wyłącznie przez internet. W związku z tym Expander zmienił swój model funkcjonowania stając się pierwszą firmą pośrednictwa finansowego na polskim rynku. Pierwszy oddział Expander został otwarty w grudniu 2001 roku w Warszawie.

W 2003 roku 100% udziałów Expander kupiła spółka GE Investments, należąca do koncernu General Electric. Natomiast w grudniu 2007 roku 60% akcji spółki nabył fundusz Innova Capital. W 2010 roku Innova Capital powiększyła swoje udziały do 100% stając się jedynym właścicielem Expandera. W 2015 r. właścicielem firmy stała się Aviva. W 2021 r. właścicielem Expandera został Allianz.

Nasza wizja

Lider w dostarczaniu
najlepszych rozwiązań finansowych w Polsce.

Chcemy być firmą pierwszego wyboru dla Klientów podejmujących ważne decyzje w obszarze kredytów, ubezpieczeń i nieruchomości.

Nasza misja

Dostarczanie Klientom
najbardziej atrakcyjnych produktów finansowych.

Dzięki szerokiej ofercie produktowej, pomagamy Klientom w realizacji ich planów i marzeń. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy Klienci podejmują lepsze decyzje finansowe.

Jak realizujemy naszą misję?

  • Dobieramy najlepsze produkty z rynku - takie, które sami byśmy kupili
  • Pomagamy w ich porównaniu i wyborze - dzięki zespołowi wszechstronnych ekspertów
  • Ułatwiamy proces nabycia - upraszczając i unowocześniając procesy

Rekomendacja dobrych praktyk

Od 1 września 2014 w Expander oraz w innych firmach zrzeszonych w Związku Firm Pośrednictwa Finansowego obowiązuje Rekomendacją Dobrych Praktyk dla pośredników kredytowych w zakresie kredytów hipotecznych. Definiuje ona standardy obsługi klientów w zakresie pośrednictwa kredytowego, współpracy pomiędzy bankami i pośrednikami kredytowymi, a także niezbędne procedury i regulacje dotyczące pomocy w zakresie kredytów hipotecznych.

Jesteśmy dumni, że jako jedna z pierwszych firm na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce, wdrażamy najwyższe standardy obsługi klientów.

Expander jako członek ZFPF przewodniczył pracom nad przygotowaniem Rekomendacji. W wyniku prac powstał zbiór zasad i regulacji, który implementuje elementy dyrektywy UE dotyczącej kredytów hipotecznych. Pomimo obowiązku dostosowania regulacji prawnych w tym zakresie do 2016 roku, Expander, jak również pozostałe firmy zrzeszone w ZFPF zobowiązały się przestrzegać zasad przyjętych w Rekomendacji już dziś.

Nasze usługi

Firma Expander świadczy usługi
w obszarach:

Rolą Expander jest profesjonalna pomoc Klientom w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań finansowych, które są dostępne na polskim rynku.

Niezależnie czy jesteś osobą poszukującą finansowania, chcesz efektywnie zarządzać swoimi oszczędnościami, masz potrzebę ubezpieczenia siebie i bliskich, czy potrzebujesz oferty dla Twojej firmy – Expander dostarczy Ci niezbędnych informacji abyś mógł wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę na rynku.

Aktualności o firmie

Zarząd

  • Adrian Jarosz
  • Arkadiusz Piotrowicz

Prezes Zarządu

Adrian Jarosz

Absolwent Zarządzania i Marketingu na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zaczynał pracę jako ekspert finansowy w firmie Expander, następnie związał się z Open Finance, gdzie przechodził przez kolejne szczeble kariery, aż do stanowiska prezesa spółki. Pełnił także funkcję prezesa Tax Care S.A. oraz Idea Leasing. W latach 2013 - 2015 sprawował funkcję wiceprezesa Avivy, gdzie odpowiadał za rozwijanie alternatywnych kanałów dystrybucji.

Członek Zarządu

Arkadiusz Piotrowicz

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Aktuariusz. Od 1999 roku w Grupie Aviva. Rozpoczynał pracę w aktuariacie produktowym, następnie przechodził przez kolejne szczeble na stanowisko Głównego Aktuariusza Aviva TUO. Ostatnio w Departamencie Finansowym odpowiedzialny za kontroling, business partnering finansowy. Od 2015 członek Rady Nadzorczej Expander Advisors.
Od października 2021 Dyrektor Finansowy Expander Advisors Sp. z o.o
  • Adrian Jarosz
  • Arkadiusz Piotrowicz

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Teresa Margarida Tudela de Mira Godinho

Członek Rady Nadzorczej

Vojtech Pivny

Członek Rady Nadzorczej

Matthias Florianus Paul Baltin

Kontakt

Infolinia

801 67 00 00
22 295 44 44

pon. – pt.: 8:00-20:00
sob.: 10:00-13:00

Dane spółki

Expander Advisors Sp. z o.o.
Gdański Business Center
ul. Inflancka 4B, bud. C
00-189 Warszawa
+48 22 488 71 10

Dane rejestrowe

Expander Advisors Sp. z o. o. w Warszawie, Gdański Business Center ul. Inflancka 4B, bud. C, 6p. 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000287188, o kapitale zakładowym: 43.992.400,00 zł, NIP: 521-345-12-55, REGON: 141062210