O firmie Expander

Expander powstał w 2000 roku
jako portal internetowy, który miał
pośredniczyć w sprzedaży
produktów finansowych…

Pierwszym większościowym akcjonariuszem spółki był Softbank. Szybko jednak okazało się, że klienci w Polsce nie byli jeszcze gotowi na sprzedaż produktów finansowych wyłącznie przez internet. W związku z tym Expander zmienił swój model funkcjonowania stając się pierwszą firmą pośrednictwa finansowego na polskim rynku. Pierwszy oddział Expander został otwarty w grudniu 2001 roku w Warszawie.

W 2003 roku 100% udziałów Expander kupiła spółka GE Investments, należąca do koncernu General Electric. Natomiast w grudniu 2007 roku 60% akcji spółki nabył fundusz Innova Capital. W 2010 roku Innova Capital powiększyła swoje udziały do 100% stając się jedynym właścicielem Expandera. W 2015 r. właścicielem firmy stała się Aviva.

Nasza wizja

Lider w dostarczaniu
najlepszych rozwiązań finansowych w Polsce.

Chcemy być firmą pierwszego wyboru dla Klientów podejmujących ważne decyzje w obszarze kredytów, ubezpieczeń i nieruchomości.

Nasza misja

Dostarczanie Klientom
najbardziej atrakcyjnych produktów finansowych.

Dzięki szerokiej ofercie produktowej, pomagamy Klientom w realizacji ich planów i marzeń. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy Klienci podejmują lepsze decyzje finansowe.

Jak realizujemy naszą misję?

  • Dobieramy najlepsze produkty z rynku - takie, które sami byśmy kupili
  • Pomagamy w ich porównaniu i wyborze - dzięki zespołowi wszechstronnych ekspertów
  • Ułatwiamy proces nabycia - upraszczając i unowocześniając procesy

Rekomendacja dobrych praktyk

Od 1 września 2014 w Expander oraz w innych firmach zrzeszonych w Związku Firm Pośrednictwa Finansowego obowiązuje Rekomendacją Dobrych Praktyk dla pośredników kredytowych w zakresie kredytów hipotecznych. Definiuje ona standardy obsługi klientów w zakresie pośrednictwa kredytowego, współpracy pomiędzy bankami i pośrednikami kredytowymi, a także niezbędne procedury i regulacje dotyczące pomocy w zakresie kredytów hipotecznych.

Jesteśmy dumni, że jako jedna z pierwszych firm na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce, wdrażamy najwyższe standardy obsługi klientów.

Expander jako członek ZFPF przewodniczył pracom nad przygotowaniem Rekomendacji. W wyniku prac powstał zbiór zasad i regulacji, który implementuje elementy dyrektywy UE dotyczącej kredytów hipotecznych. Pomimo obowiązku dostosowania regulacji prawnych w tym zakresie do 2016 roku, Expander, jak również pozostałe firmy zrzeszone w ZFPF zobowiązały się przestrzegać zasad przyjętych w Rekomendacji już dziś.

Nasze usługi

Firma Expander świadczy usługi
w obszarach:

Rolą Expander jest profesjonalna pomoc Klientom w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań finansowych, które są dostępne na polskim rynku.

Niezależnie czy jesteś osobą poszukującą finansowania, chcesz efektywnie zarządzać swoimi oszczędnościami, masz potrzebę ubezpieczenia siebie i bliskich, czy potrzebujesz oferty dla Twojej firmy – Expander dostarczy Ci niezbędnych informacji abyś mógł wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę na rynku.

Aktualności o firmie

Zarząd

  • Adrian Jarosz
  • Arkadiusz Piotrowicz

Prezes Zarządu

Adrian Jarosz

Absolwent Zarządzania i Marketingu na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zaczynał pracę jako ekspert finansowy w firmie Expander, następnie związał się z Open Finance, gdzie przechodził przez kolejne szczeble kariery, aż do stanowiska prezesa spółki. Pełnił także funkcję prezesa Tax Care S.A. oraz Idea Leasing. W latach 2013 - 2015 sprawował funkcję wiceprezesa Avivy, gdzie odpowiadał za rozwijanie alternatywnych kanałów dystrybucji.

Członek Zarządu

Arkadiusz Piotrowicz

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Aktuariusz. Od 1999 roku w Grupie Aviva. Rozpoczynał pracę w aktuariacie produktowym, następnie przechodził przez kolejne szczeble na stanowisko Głównego Aktuariusza Aviva TUO. Ostatnio w Departamencie Finansowym odpowiedzialny za kontroling, business partnering finansowy. Od 2015 członek Rady Nadzorczej Expander Advisors.
Od października 2021 Dyrektor Finansowy Expander Advisors Sp. z o.o
  • Adrian Jarosz
  • Arkadiusz Piotrowicz

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Adam Uszpolewicz

prezes Grupy Aviva w Polsce
Członek Rady Nadzorczej

Jolanta Karny

wiceprezes grupy Aviva w Polsce
Członek Rady Nadzorczej

Krzysztof Lipski

członek zarządu Aviva Sp. z o. o. i dyrektor finansowy (CFO) grupy Aviva w Polsce

Kontakt

Infolinia

801 67 00 00
22 295 44 44

pon. – pt.: 8:00-22:00
sob. – niedz.: 10:00-18:00

Dane spółki

Expander Advisors Sp. z o.o.
Gdański Business Center
ul. Inflancka 4B, bud. C
00-189 Warszawa
+48 22 488 71 10

Dane rejestrowe

Expander Advisors Sp. z o. o. w Warszawie, Gdański Business Center ul. Inflancka 4B, bud. C, 6p. 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000287188, o kapitale zakładowym: 43.992.400,00 zł, NIP: 521-345-12-55, REGON: 141062210