O firmie

Expander powstał w 2000 roku jako portal internetowy, który miał pośredniczyć w sprzedaży produktów finansowych. Pierwszym większościowym akcjonariuszem spółki był Softbank. Szybko jednak okazało się, że klienci w Polsce nie byli jeszcze gotowi na sprzedaż produktów finansowych wyłącznie przez internet. W związku z tym Expander zmienił swój model funkcjonowania stając się pierwszą firmą pośrednictwa finansowego na polskim rynku. Pierwszy oddział Expander został otwarty w grudniu 2001 roku w Warszawie.

W 2003 roku 100% udziałów Expander kupiła spółka GE Investments, należąca do koncernu General Electric. Natomiast w grudniu 2007 roku 60% akcji spółki nabył fundusz Innova Capital. W 2010 roku Innova Capital powiększyła swoje udziały do 100% stając się jedynym właścicielem Expandera. W 2015 r. właścicielem firmy stała się Aviva.

Skontaktuj się z nami

Misja i wizja

Nasza misja

Naszą misją jest dostarczanie Klientom najbardziej atrakcyjnych produktów finansowych na każdym etapie ich życia. Umożliwiamy kompleksowe porównanie i nabycie produktów
z wielu różnych kategorii finansowych, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Aktywnie poszukujemy na rynku i wprowadzamy do swojej oferty wysokiej jakości rozwiązania renomowanych instytucji, tworzymy również własne. Oferowane przez nas produkty umożliwiają Klientom realizację ich marzeń i celów, zarówno tych krótko jak i długoterminowych.

Nasza wizja

Expander, lider w dostarczaniu najlepszych rozwiązań finansowych w Polsce – kredytów hipotecznych, gotówkowych, inwestycji i usług finansowania przedsiębiorstw. Wiodący podmiot na rynku pośrednictwa finansowego, wyróżniający się wśród konkurencji innowacyjnym podejściem oraz jakością świadczonych usług. Zespół wszechstronnych ekspertów, wspierających swoich klientów na każdym etapie ich życia.

 

Rekomendacja Dobrych Praktyk dla pośredników kredytowych

Od 1 września 2014 w Expander oraz w innych firmach zrzeszonych w Związku Firm Pośrednictwa Finansowego obowiązuje Rekomendacją Dobrych Praktyk dla pośredników kredytowych w zakresie kredytów hipotecznych. Definiuje ona standardy obsługi klientów w zakresie pośrednictwa kredytowego, współpracy pomiędzy bankami i pośrednikami kredytowymi, a także niezbędne procedury i regulacje dotyczące pomocy w zakresie kredytów hipotecznych.
Expander jako członek ZFPF przewodniczył pracom nad przygotowaniem Rekomendacji. W wyniku prac powstał zbiór zasad i regulacji, który implementuje elementy dyrektywy UE dotyczącej kredytów hipotecznych. Pomimo obowiązku dostosowania regulacji prawnych w tym zakresie do 2016 roku, Expander, jak również pozostałe firmy zrzeszone w ZFPF zobowiązały się przestrzegać zasad przyjętych w Rekomendacji już dziś.
Jesteśmy dumni, że jako jedna z pierwszych firm na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce, wdrażamy najwyższe standardy obsługi klientów. Zapraszamy do zapoznania się z Rekomendacją Dobrych Praktyk dla pośredników kredytowych w zakresie kredytów hipotecznych.

Nasze usługi

Rolą Expander jest profesjonalna pomoc Klientom w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań finansowych, które są dostępne na polskim rynku. Niezależnie czy jesteś osobą poszukującą finansowania, chcesz efektywnie zarządzać swoimi oszczędnościami, masz potrzebę ubezpieczenia siebie i bliskich, czy potrzebujesz oferty dla Twojej firmy – Expander dostarczy Ci niezbędnych informacji abyś mógł wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę na rynku.

Świadczymy usługi w obszarach:

  • kredyty i finansowanie,
  • inwestycje i oszczędności,
  • ubezpieczenia,
  • produkty dla firm

Aktualności

29 listopada 2017 | Aktualności Expandera

Ruszają zapisy na obligacje Kredyt Inkaso SA na 5,5% w Expanderze

Expander wprowadza do oferty kolejny produkt inwestycyjny. Jako Agent Firmy Inwestycyjnej Ipopema Securities, od 29 listopada przyjmuje zapisy na obligacje jednego z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej, Kredyt Inkaso SA. Ofertę wyróżnia stałe, preferencyjne oprocentowanie na poziomie 5,5% w skali roku przez pierwsze sześć miesięcy, a w kolejnych okresach wyliczane w oparciu o stawkę WIBOR [...]
Czytaj więcej
7 września 2017 | Aktualności Expandera

Expander odświeża markę, wprowadzając nowe logo i identyfikację wizualną

Expander, pierwszy pośrednik finansowy w Polsce, redefiniuje wygląd swojej marki. Przedstawia nowe logo, serwis internetowy oraz wizualizację blisko 100 placówek w kraju. Celem zmian jest odświeżenie identyfikacji tak, by lepiej odzwierciedlała cechy, dzięki którym firma zawdzięcza swój rynkowy sukces – profesjonalizm, eksperckość, wszechstronność i elastyczne podejście do Klienta. Minione miesiące były dla Expandera czasem dynamicznego [...]
Czytaj więcej
25 kwietnia 2017 | Aktualności Expandera

„Kwartet Gwiazd II” wypracował dwucyfrowe zyski

5 kwietnia zakończył się 3,5-letni produkt inwestycyjny „Kwartet Gwiazd II”. W zależności od wariantu, wypracował on stopę zwrotu w wysokości 13,77% i 31,63%. Co ważne, zyski te nie zostaną pomniejszone o podatek od dochodów kapitałowych.   Recepta na trudne otoczenie rynkowe   „Kwartet Gwiazd II” został przygotowany przez Expandera, we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na [...]
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualnościwięcej

Zarząd

  • Adrian Jarosz
  • Marcin Stencel
  • Szymon Szmejter
Prezes Zarządu

Adrian Jarosz

Absolwent Zarządzania i Marketingu na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zaczynał pracę jako ekspert finansowy w firmie Expander, następnie związał się z Open Finance, gdzie przechodził przez kolejne szczeble kariery, aż do stanowiska prezesa spółki. Pełnił także funkcję prezesa Tax Care S.A. oraz Idea Leasing. W latach 2013 - 2015 sprawował funkcję wiceprezesa Avivy, gdzie odpowiadał za rozwijanie alternatywnych kanałów dystrybucji.
Członek Zarządu

Marcin Stencel

Członek Zarządu Expander Advisors. Karierę w firmie rozpoczął w 2011 r., obejmując stanowisko kontrolera finansowego. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie awansując na szefa departamentu controllingu i księgowości, a następnie na funkcję dyrektora finansowego, którą pełni do tej pory. Dotychczas odpowiadał za sprawozdawczość finansową, współtworzenie systemów prowizyjnych, optymalizację kosztów, a także analizy i rekomendacje decyzji biznesowych na potrzeby zarządu. W latach 2005 – 2011 pracował dla jednej z największych firm doradczych na świecie – KPMG Corporate Finance, gdzie zajmował się modelowaniem finansowym przedsiębiorstw na potrzeby biznesplanów, wycen i pozyskiwania finansowania dłużnego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, studiował również matematykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz finanse przedsiębiorstw na Tilburg University w Holandii. Do jego obszaru specjalizacji należą analiza i modelowanie finansowe.

Członek Zarządu

Szymon Szmejter

Członek Zarządu Expander Advisors. Z branżą pośrednictwa finansowego związany od 2006 roku. Zaczynał jako ekspert finansowy. Prowadził, z sukcesami, sieci sprzedaży w takich firmach jak Open Finance i Tax Care, gdzie przygotował biznes plan, wdrożył i zarządzał ogólnopolską siecią sprzedaży mobilnej. Przez dwa lata był dyrektorem ds. sprzedaży w Avivie. W pracy stawia zarówno na realizację założonych celów, jak i na budowanie długotrwałych relacji międzyludzkich. Poza pracą jego pasje to czytanie oraz rynki elektroniczne, a w szczególności rozwój i wpływ rynku rozrywki cyfrowej na współczesnego konsumenta i potencjał, jaki w nim drzemie. Absolwent Zarządzania Finansami Przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Rada nadzorcza

Adam Uszpolewicz

Przewodniczący rady nadzorczej

Adam Uszpolewicz

prezes Grupy Aviva w Polsce

Maciej Jankowski

Członek rady nadzorczej

Maciej Jankowski

pierwszy wiceprezes, CFO Avivy w Polsce

Arkadiusz Piotrowicz

Członek rady nadzorczej

Arkadiusz Piotrowicz

aktuariusz, menedżer w departamencie finansowym Grupy Aviva

Piotr Głowski

Członek rady nadzorczej

Piotr Głowski

wiceprezes Avivy

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz, oddzwonimy:
Pola oznaczone * są wymagane

Infolinia

801 67 00 00
22 295 44 44

Dane spółki

Expander Advisors Sp. z o.o.
ul. Prosta 69
00-838 Warszawa
Centrala tel.: +48 22 488 71 10
Centrala fax: +48 22 488 71 11

Dane rejestrowe

Expander Advisors Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Prosta 69, 00-838 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000287188, o kapitale zakładowym: 43.992.400,00 zł, NIP: 521-345-12-55, REGON: 141062210