Leasing

Leasing cieszy się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Jest dużo bardziej opłacalny niż zakup środków trwałych za gotówkę. 
Raty leasingowego można comiesięcznie wliczyć do kosztów, a w przypadku, gdy tracimy zainteresowanie pojazdem lub sprzętem – wypowiedzieć umowę. W Expanderze, dzięki współpracy z kluczowymi bankami i instytucjami finansowymi w Polsce, stworzyliśmy unikalną ofertę. Możemy zaoferować Ci elastyczne warunki: raty dostosowane do Twoich możliwości, sezonowe wpłaty, specjalne propozycje dla przedstawicieli wolnych zawodów. Uproszczona procedura sprawia, że na decyzję o promesie leasingowej otrzymasz nawet w przeciągu kilku godzin.

Leasing – co możesz zyskać?

  • ratę leasingową dostosowaną do możliwości finansowych Twojej firmy,
  • szybką i prostą procedurę,
  • minimalne wpłaty własne,
  • pomoc naszych ekspertów na każdym etapie,
  • pomoc w negocjacjach umowy leasingowej z bankiem.

ZAPYTAJ O USŁUGĘ

Dlaczego Expander?

Kwalifikacje – zbudowaliśmy zespół ekspertów, którzy o finansach przedsiębiorstw wiedzą wszystko

Praktyka – działamy na rynku już od 2000 roku – najdłużej w Polsce w branży pośrednictwa finansowego

Negocjacje – mamy doświadczenie w negocjacji z bankami

Wyjątkowa oferta – produkty dobieramy tak, aby spełniały najwyższe standardy rynkowe

Dedykowany ekspert – nie ograniczamy się jedynie do przedstawienia oferty – możesz liczyć na pełne wsparcie i pomoc

FAQ

Czy Expander współpracuje z bankami?

Naszym Klientom zawsze proponujemy najlepsze rozwiązania. Nie byłoby to możliwe,

gdyby nie współpraca z naszymi Partnerami. Są to wiodące banki na polskim rynku - tylko z nami masz pewność, że otrzymasz optymalny produkt od solidnej marki. Z pomocą i wsparciem tych instytucji, opracowujemy ofertę dopasowaną do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

rozwiń

Jak długo trzeba czekać na decyzję?

Wszystkie nasze działania mają na celu, jak najbardziej uprościć życie

przedsiębiorcom. W związku z tym zredukowaliśmy formalności do minimum. Dla Ciebie i Twojej firmy oznacza to, że już w ciągu nawet 10 minut możesz otrzymać decyzję.

rozwiń

Leasing jest nowoczesną, atrakcyjną ekonomicznie formą finansowania dóbr. Choć może po niego sięgnąć także osoba fizyczna, największe korzyści przynosi przedsiębiorcom. Sprawdźmy, na czym polega leasing, co może być przedmiotem umowy leasingowej i jakie są koszty leasingu.

Leasing jest nowoczesną formą finansowania środków trwałych. Podpisując umowę leasingową, możesz rozwinąć flotę, pozyskać niezbędny firmie sprzęt czy kompleksowo wyposażyć gabinet lekarski (kosmetyczny, weterynaryjny) bez konieczności inwestowania wysokich środków własnych. Czym jest w praktyce taka forma finansowania?

Na czym polega leasing?

W ramach leasingu leasingodawca (bank lub firma leasingowa) zawiera umowę z leasingobiorcą (przedsiębiorcą). W zamian za regulowanie rat w określonych w umowie terminach leasingobiorca zyskuje prawo do użytkowania przedmiotu umowy.

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym wśród przedsiębiorców rodzajem leasingu jest leasing operacyjny. W kolejnej części poradnika skupimy się więc przede wszystkim na nim.

Info: alternatywą dla leasingu operacyjnego jest leasing finansowy. Z powodu swojej specyfiki taka forma finansowania przyniesie najwięcej korzyści podmiotom, które chcą sfinansować środki trwałe z obniżoną stawką podatku VAT (np. sprzęt medyczny), planują zakup auta z komisu lub chcą jednorazowo odliczyć VAT od leasingowanego środka trwałego i/lub jednorazowo zamortyzować przedmiot leasingu.

Co może być przedmiotem umowy leasingowej?

Przedmiotem umowy leasingowej mogą być samochody osobowe i dostawcze, maszyny, sprzęt IT, wyposażenie gabinetów medycznych (leasing dla lekarzy) i kosmetycznych, a nawet nieruchomości (mieszkanie w leasing). Największym powodzeniem cieszy się jednak leasing aut osobowych (samochód w leasing).

Leasing na firmę, czyli kto może podpisać umowę leasingową?

Leasing jest dostępny dla mikroprzedsiębiorców (leasing na firmę jednoosobową), firm z sektora MŚP i dużych korporacji. Także tych, które działają na rynku stosunkowo krótko.

Zalety leasingu

Sięgając po leasing, osiągniesz szereg korzyści – także finansowych. Oto najważniejsze.

  • Optymalizacja podatkowa. Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z podpisania umowy leasingowej jest możliwość wliczenia w koszty kapitałowej i odsetkowej części raty oraz podatku VAT (w zależności od sposobu użytkowania auta może być to 40 lub 100 proc. wartości VAT-u).
  • Brak konieczności inwestowania kapitału. Wiele instytucji finansowych oferuje leasing bez wpłaty własnej. Wybierając taką opcję, będziesz mógł użytkować auto, nie ponosząc żadnych kosztów początkowych.
  • Ochrona zdolności kredytowej. Zastanawiasz się – kredyt czy leasing? W przeciwieństwie do kredytu bankowego leasing nie obciąży Twojej zdolności kredytowej. Podpisanie umowy leasingowej będzie więc strzałem w dziesiątkę w przypadku firm, które w najbliższym czasie planują inwestycje wymagające pozyskania finansowania z banku.
  • Szybkie procedury. Procedura pozyskania leasingu jest z reguły zdecydowanie szybsza i mniej skomplikowana niż procedura pozyskania kredytu samochodowego. A to pozwoli zaoszczędzić czas, nerwy i… szybciej usiąść za kierownicą wymarzonego auta.

Koszty leasingu

Ogromną zaletą leasingu samochodów osobowych jest możliwość dostosowania kosztów (nie tylko oprocentowania leasingu) do konkretnych możliwości leasingobiorcy. I tak:

  • jeśli chcesz zminimalizować koszty początkowe, możesz wziąć samochód w leasing bez wpłaty własnej lub z niską wpłatą własną;
  • aby obniżyć wysokość miesięcznej raty leasingowej, możesz wybrać bankowy leasing z wyższym czynszem inicjalnym i/lub maksymalnie wydłużyć okres trwania umowy;
  • jeśli chcesz uzyskać jak najniższe koszty początkowe i bieżące, dobrym rozwiązaniem może okazać się system niskie raty + wysoki wykup.

Aby leasing przyniósł realne (i odczuwalne) korzyści, powinien być precyzyjnie dostosowany do konkretnych potrzeb firmy. Szyty na miarę, najlepiej spełni swoją funkcję, nie obciążając portfela przedsiębiorcy. Korzystając z usług Expandera, zyskasz kompleksową pomoc nie tylko na etapie wyboru oferty, ale także podczas kolejnych kroków wypełnienia wniosku leasingowego czy negocjacji z bankiem.

Jak wziąć samochód w leasing na firmę krok po kroku

Jak wziąć auto w leasing z pomocą Expandera?

  • Wejdź na stronę Expandera i wypełnij formularz kontaktowy, a następnie poczekaj na kontakt ze strony eksperta.
  • Podczas spotkania, które może odbyć się także online, opowiedz specjaliście o swoich potrzebach i wymaganiach. Przekaż także wszystkie niezbędne informacje na temat sytuacji firmy.
  • Na podstawie uzyskanych od Ciebie danych ekspert wyselekcjonuje oferty składane przez najlepsze firmy leasingowe w Polsce. Odpowie także na Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i wytłumaczy, co oznaczają skomplikowane określenia w umowie.
  • Wybierz ofertę leasingową, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Skompletuj niezbędne dokumenty i z pomocą eksperta wypełnij wniosek. Poczekaj na decyzję i… ciesz się wymarzonym autem!

Oferty leasingowe od Expandera dlaczego warto?

Jeśli nigdy wcześniej nie zawierałeś umowy leasingowej, wybór tej jedynej może przyprawić Cię o zawrót głowy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ogrom dostępnych na rynku ofert.

Korzystając z pomocy Expandera:

  • zyskasz wsparcie eksperta z 20-letnim doświadczeniem w pośrednictwie finansowym. Tak imponujący staż to najlepszy dowód kompetencji i… zadowolenia klientów;
  • za usługi doradcy nie zapłacisz ani złotówki. Cały proces usługi będzie zupełnie darmowy, bez względu na to, jak długo będzie trwał i którą ofertę wybierzesz;
  • będziesz mógł wybierać spośród ofert wielu leasingodawców. Dzięki temu, że Expander nie jest kapitałowo powiązany z żadnym z nich, ekspert zaproponuje Ci te oferty leasingowe, które będą dla Twojej firmy najkorzystniejsze;
  • zyskasz kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu leasingowego. Specjalista Expandera nie tylko porówna dostępne na rynku oferty leasingowe, ale także służy kompleksową pomocą na kolejnych etapach procesu wnioskowania, aż do wydania przez bank decyzji kredytowej.