Chcesz kupić mieszkanie lub dom? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta

Zakup własnego mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Bez względu na to, czy kupujesz je w celach użytkowych, czy inwestycyjnych. Jak kształtuje się rynek mieszkań na sprzedaż? Gdzie znaleźć najbardziej atrakcyjne ogłoszenia nieruchomości? Czy dom za 150 tys. zł to realny cel? Podpowiadamy.

Kupno własnego mieszkania lub domu jest marzeniem wielu Polaków. Nic w tym dziwnego. Dla części z nich własna nieruchomość jest symbolem stabilizacji, równowagi i prawdziwego domu. Rozumianego nie tylko jako miejsce, ale przede wszystkim jako atmosfera. Inni snują plany o kupnie nieruchomości w celach inwestycyjnych. Inwestycje w nieruchomości zapewniają bowiem długofalowy i stosunkowo bezpieczny zysk.

Stabilny rynek nieruchomości

Od kilku lat ceny mieszkań na sprzedaż i domów na sprzedaż rosły. Pandemia pokazała, że są odporne na wahania sytuacji gospodarczej, skoki cen walut czy inflację. Kupno mieszkania lub domu jest obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych sposobów inwestowania kapitału. Dla przykładu we wrześniu 2020 r. cena metra kwadratowego mieszkania na sprzedaż w Warszawie (rynek pierwotny) przekroczyła magiczną granicę 10 tys. zł. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania na sprzedaż w Łodzi wyniosła niemal 6 tys. zł, a w Szczecinie ok. 7,5 tys. zł.

Nieruchomości na sprzedaż – jak mądrze kupić dom do 100 tys. zł?

Na osobę, która planuje kupno domu (domu w Warszawie, domu za 200 tys. zł lub tego o odmiennych parametrach) czai się wiele pułapek. Począwszy od etapu poszukiwania wymarzonej nieruchomości (np. taniego domu w budowie), poprzez finalizację umowy ze sprzedawcą, skończywszy na załatwianiu formalności kredytowych. Aby znacząco zminimalizować ich ryzyko, warto mieć u boku kompetentnego partnera, który doskonale zna rynek mieszkań na sprzedaż i pomoże na każdym etapie procesu. Takim partnerem z pewnością jest Expander!

Porównaj raty kredytów hipotecznych w różnych bankach na 100, 150 i 200 tys. złotych >>

Nieruchomości online i tradycyjnie – tylko z Expanderem

Choć Expander to firma kojarzona przede wszystkim z pośrednictwem kredytowym, to nieruchomości są obecnie jednym z najszybciej rozwijających się obszarów jej działalności. Dzięki połączeniu 20-letniego doświadczenia kredytowego z doskonałą znajomością rynku nieruchomości i nowoczesnymi narzędziami Expander skutecznie i wielowymiarowo pomaga klientom marzącym o kupnie mieszkania na rynku pierwotnym w Katowicach, mieszkania w Warszawie, czy taniego domu.

Zobacz jak wygląda pomoc Expandera w kupnie mieszkania >>

Szukasz mieszkania na sprzedaż? Sprawdź, jak pomoże Expander

Chcesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, dom do 100 m2 lub dom za 120 tys. zł pod klucz?

  • Wypełnij formularz kontaktowy na stronie www.expander.pl i poczekaj na kontakt ze strony eksperta.
  • Podczas spotkania wspólnie określicie cel zakupu (może to być np. mieszkanie w Warszawie, dom w Warszawie lub tani dom na sprzedaż w innym mieście) i stworzycie listę parametrów, które są dla Ciebie najważniejsze. Ustalicie także optymalny budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakup nieruchomości.
  • Na podstawie Twoich priorytetów ekspert znajdzie mieszkania (np. nowe mieszkanie w Rzeszowie lub dom do 100 tys. zł), które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Zwróci też Twoją uwagę na wszystkie elementy, które powinieneś ocenić przed podjęciem decyzji oraz zadba o to, żeby po zakupie nic Cię nie zaskoczyło.
  • Po prezentacji i wyselekcjonowaniu ofert, które najbardziej przypadły Ci do gustu, wspólnie z ekspertem określicie optymalne parametry transakcji, a następnie przygotujecie strategię ich realizacji. Stworzycie także listę argumentów, które warto wykorzystać podczas negocjacji.
  • Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o tym, który dom na sprzedaż wybierasz, dostaniesz raport o stanie prawnym nieruchomości oraz listę potrzebnych dokumentów wraz z instrukcją jak je zdobyć. Expander dostarczy Ci również listę rekomendowanych zapisów, które powinny znaleźć się w umowie przedwstępnej lub deweloperskiej.

W kolejnych etapach transakcji specjalista Expandera:

  • będzie koordynował przepływ informacji oraz dokumentów i weryfikował realizację zawartych ustaleń;
  • zaplanuje proces przekazania nieruchomości oraz dopilnuje, żeby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Przygotuje wzór protokołu zdawczo-odbiorczego i poinstruuje, jak go wypełnić;
  • podpowie Ci, co powinieneś zrobić po zakupie mieszkania na rynku pierwotnym i domu. Jeśli będziesz potrzebował, przekaże także kontakt do sprawdzonej firmy wykończeniowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Expandera?

Expander jest liderem rynku pośrednictwa finansowego. Skutecznie pomaga klientom już od 2000 roku. Taka pozycja jest wynikiem zaufania i lojalności klientów wynikających ze skuteczności specjalistów. Ogromne znaczenie dla osób poszukujących mieszkania na sprzedaż ma także możliwość połączenia dwóch najważniejszych w tym procesie płaszczyzn: znalezienia nieruchomości, która idealnie spełni potrzeby kupującego oraz pozyskania kredytu hipotecznego, który pozwoli sfinansować zakup.

Dzięki współpracy z ekspertem będziesz miał także możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty wyposażenia mieszkania z rynku pierwotnego z najwyższą dbałością o szczegóły i terminowością, już od 690 zł brutto/m2.

Expander współpracuje z największymi polskimi bankami. Są to m.in.: Alior Bank, BNP Paribas, Idea Bank, Neo Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski, Nest Bank, Plus Bank, PKO Bank Polski, mBank, Bank Pocztowy, PEKAO, Millenium Bank. Nie jest jednak powiązany kapitałowo z żadnym z nich. Dzięki temu może zaproponować swoim klientom najkorzystniejsze dla nich produkty kredytowe.

Korzystając z pomocy Expandera, oszczędzisz czas i pieniądze. Zminimalizujesz także stres i zyskasz pewność, że najważniejsze dla Ciebie sprawy są w najlepszych rękach.

Umów się na bezpłatne spotkanie online z ekspertem >>

Czy wiesz, że...

różnica w koszcie między najtańszym, a najdroższym kredytem hipotecznym przy kredycie o wartości 400 tys. może wynosić
nawet 96 tys. zł?*

Umów konsultację
Nota prawna

powiązane porady

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca — przejrzysty przewodnik dla cudzoziemców

Jak wynika z danych GUS, na koniec lipca 2023 r. liczba obcokrajowców wykonujących pracę w naszym kraju wyniosła 996,5 tys. Czy legalnie zatrudnieni

Czytaj więcej

Kredyt obrotowy: co to jest i jakie niesie korzyści

Prowadzenie firmy wymaga czasami żelaznych nerwów. Szczególnie wtedy, gdy kontrahenci nie spieszą się z regulowaniem należności, a firma musi

Czytaj więcej

Kredyt hipoteczny bez ślubu – przejrzysty przewodnik dla przyszłych kredytob...

Czy para, która nie zawarła związku małżeńskiego, może wspólnie wnioskować o kredyt hipoteczny? Jakie warunki muszą spełnić kredytobiorcy, aby

Czytaj więcej