Czy warto korzystać z kalkulatorów kredytowych?

Obliczenie raty, jak i całkowitego kosztu kredytu, jest dość skomplikowane. Dlatego w Internecie można znaleźć wiele aplikacji umożliwiających wykonanie tych obliczeń na podstawie kilku wprowadzonych przez nas danych. Dzięki temu możemy przed wizytą w banku lub kontaktem z ekspertem w szybki sposób zapoznać się z aktualną ofertą banków.

Jak działa kalkulator kredytowy?

Jest to oprogramowanie stworzone na potrzeby Klientów banków oraz platform doradczych. Dla użytkownika nie jest ono skomplikowane. Przez cały proces prowadzą nas podpowiedzi oraz jasno napisane polecenia. Korzystając z kalkulatora będziemy musieli podać m.in.: kwotę kredytu, okres kredytowania, a niekiedy również wysokość dochodów, miesięczne wydatki oraz kwotę innych zobowiązań. Poziom konkretów i rodzaj pozycji w formularzu zależy od tego, z jakiego rodzaju kalkulatora korzystamy.

Następnie, najczęściej narzędzie oblicza koszt kredytu, a w przypadku bardziej skomplikowanego oprogramowania, również maksymalną dostępną kwotę. Co więcej, w przypadku takich platform doradczych jak Expander możemy spodziewać się, że zostanie nam zaproponowany najbardziej pasujący do nas kredyt. Parametry danych pożyczek przedstawiane są w sposób jasny i czytelny.

Rodzaje kalkulatorów finansowych

Różnorodność dostępnych kredytów na rynku wymusiła stworzenie bardzo wielu kalkulatorów, które są dopasowane do poszczególnych produktów finansowych.

Mogą to być narzędzia służące do obliczania wysokości raty kredytu hipotecznego, kosztów związanych z tego rodzaju kredytem, zdolności kredytowej - w Expander posiadamy szeroki wachlarz kalkulatorów. Spotkać możemy się również z narzędziami ułatwiającymi obliczenie np. wysokości dopłaty jaką można uzyskać w programie ”Mieszkanie dla młodych”.

Jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe, to otrzymujemy najważniejsze informacje, czyli np.: całkowity koszt kredytu oraz wysokość rat.

Rozumiejąc rosnące potrzeby kredytobiorców, Expander udostępnił szereg aplikacji – wszystkie narzędzia dostępne są na stronie: Kalkulatory kredytowe.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatorów kredytowych?

Odpowiedź jest prosta: zaoszczędzamy czas. Kto z nas może pozwolić sobie na cały dzień porównywania ofert z każdego banku? Jest to skomplikowane i żmudne zajęcie, które lepiej jest zlecić eksperci finansowemu.

Warto pamiętać, że korzystając z kalkulatora nie musimy podawać żadnych danych osobistych. Jest to narzędzie, które przede wszystkim ma za zadanie pokazać nam jak kształtuje się nasza sytuacja finansowa, czy ile pieniędzy możemy dostać i na jak długi czas.

Kalkulatory na naszych stronach to uniwersalne narzędzia, z których na pewno warto korzystać, by łatwiej poruszać się w świecie bankowych propozycji. Jednakże, pełnych informacji w zakresie danej oferty kredytowej udzieli nasz ekspert.

Czy mogę podjąć ostateczną decyzję na podstawie kalkulatora kredytowego?

Kalkulatory kredytowe, niestety, nie są narzędziem nieomylnym.. Są to aplikacje, które przede wszystkim mają nam pozwolić zorientować się w naszej sytuacji finansowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy skontaktować się z bankiem lub z profesjonalnym ekspertem kredytowym.

powiązane porady

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które zwykle zaciągamy na dłuższy okres, zazwyczaj kilkudziesięciu lat. Warto więc wybrać taką ofertę, która

Czytaj więcej

Zdolność kredytowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Zdolność kredytowa to maksymalna kwota kredytu, jaką bank nam przyzna przy wybranym przez nas okresie spłaty. Kwota to zależy od wielu różnych

Czytaj więcej

Jak wybrać najlepszy kredyt dla siebie?

Wybór najlepszego kredytu zależy od tego jakie mamy potrzeby. Dla jednych będzie to jak najniższy koszt, dla innych kluczowe jest to, aby pieniądze

Czytaj więcej