Ubezpieczenia OC i AC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC powinno być dopasowane do Twoich potrzeb i Twojego portfela. Nasz ekspert pomoże Ci w optymalnym wyborze. Dodatkowo warto skorzystać z ofert towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać polisę AC, assistance lub NNW.
Ubezpieczyciele prześcigają się, by ich propozycje miały najszerszy zakres ochrony. Wybierając się w drogę nie musisz się więc martwić o to, że zabraknie Ci paliwa, nawali auto albo zdarzy się stłuczka. Możesz liczyć na pomoc ze strony towarzystwa, które zajmie się naprawą, holowaniem, dostarczy Ci samochód zastępczy albo opłaci nocleg w hotelu. W razie wypadku, także z Twojej winy, Twoi pasażerowie mogą liczyć na wypłatę dodatkowych środków z polisy NNW. Warto zapoznać się więc z ofertą i za dodatkową opłatą zapewnić sobie tego rodzaju wsparcie.

Ubezpieczenia drogowe – co warto o nich wiedzieć:

  • ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i przypisane do każdego pojazdu, polisę posiadać powinno większość pojazdów silnikowych, także quady i motocykle,
  • oprócz samego OC warto rozważyć dokupienie także mini-assistance w przystępnej cenie,
  • ubezpieczenie AC obecnie zapewnia nie tylko wypłatę świadczenia w przypadku kradzieży pojazdu, ale często w jego zakresie jest także szeroki zakres assistance,
  • ubezpieczenie NNW obejmuje nie tylko posiadacza pojazdu, ale także pasażerów.

ZAPYTAJ O USŁUGĘ

Dlaczego Expander?

Jasne zasady – jesteśmy obiektywni wobec produktów,pomagamy Ci wybrać faktycznie najbardziej optymalne rozwiązania

Pomagamy – wspieramy Cię we wszystkich formalnościach

Doświadczenie – znamy się na ubezpieczeniach od lat, dlatego możesz na nas liczyć

Bezpieczeństwo – od lat budujemy zespół ekspertów, którzy profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków

FAQ

Jakie są wyłączenia w przypadku ubezpieczenia OC/AC?

Nie uzyskamy odszkodowania za spowodowane szkody, jeśli sprawca wypadku pozostawał

pod wpływem działania alkoholu lub środków odurzających - wtedy naprawy szkód musimy dochodzić od niego osobiście. Towarzystwo odmówi także wypłaty, jeśli do szkody doszło umyślnie lub z powodu rażących zaniedbań. Standardowo także ubezpieczyciel uchyla się również od odpowiedzialności, jeśli do szkody doszło na drodze przestępstwa oraz w wyniku działania energii jądrowej, wojny, trzęsienia ziemi, zamieszek, ataku terrorystycznego.

rozwiń

Jak obliczana jest wysokość składki OC/AC?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływ mają trzy czynniki: wiek oraz marka

pojazdu, osoba właściciela oraz lokalizacja/adres zamieszkania. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć doświadczeni kierowcy bez szkód na swoim koncie. Wyższe składki zapłacą kierowcy do 26 roku życia oraz posiadający prawo jazdy krócej niż 5 lat. Znaczenie mają też dane auta: wysokość składki jest ustalana według aktualnej, średniej wartości pojazdu, im droższa i rzadsza marka, tym składka będzie wyższa. W przypadku AC lepiej kierować się nie tylko atrakcyjną stawką, ale przede wszystkim zakresem polisy.

rozwiń

Jaka jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem OC a AC?

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) jest ubezpieczeniem obowiązkowym, musi

je płacić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego (obowiązek posiadania OC dotyczy także motorowerów, motocykli, pojazdów wolnobieżnych, ciągników, przyczep i naczep). Ubezpieczenie w założeniu ma chronić sprawcę wypadku przed konsekwencjami finansowego zadośćuczynienia uczestnikom zdarzenia. Ubezpieczenie AC (autocasco) jest natomiast ubezpieczeniem dobrowolnym, gwarantującą pomoc w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu.

rozwiń

Partnerzy

Obowiązkowe OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) i dobrowolne AC (Autocasco) to ubezpieczenia komunikacyjne. W poradniku omówimy specyfikę każdego z nich. Podpowiemy także, jak wybrać najlepsze.

Planujesz zakup auta? A może właśnie zostałeś właścicielem wymarzonego samochodu? Już dziś zadbaj o ubezpieczenie! W zależności od swoich potrzeb możesz wykupić jedynie obowiązkowe OC lub poszerzyć zakres ochrony o dobrowolne AC.

Czym są ubezpieczenia samochodu OC i AC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Obowiązek zawarcia umowy OC mają właściciele nie tylko aut, ale także wszystkich innych pojazdów mechanicznych: motorowerów, motocykli czy łodzi motorowych. Takie ubezpieczenie chroni kierowców przed finansowymi skutkami spowodowanych przez nich zdarzeń drogowych: kolizji, stłuczek czy wypadków. Dzięki niemu, jeśli spowodujesz wypadek, to nie Ty, lecz ubezpieczyciel wypłaci odszkodowania osobom poszkodowanym.

Musi wiedzieć jednak, że odszkodowanie z tytułu OC samochodu nie sfinansuje kosztów naprawy Twojego samochodu. Jeśli spowodujesz kolizję, w której ucierpi Twoje auto, jego naprawę będziesz musiał opłacić z własnej kieszeni. Chyba że… rozszerzysz ochronę ubezpieczeniową o Autocasco.

Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dzięki niemu ubezpieczyciel zrekompensuje straty finansowe powstałe na skutek utraty lub uszkodzenia auta. W zależności od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego i wariantu polisy możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku kradzieży auta, kolizji, którą sam spowodowałeś, uszkodzenia pojazdu przez żywioły (np. silny wiatr) czy spotkanie z dzikim zwierzęciem.

Dla kogo ubezpieczenie AC?

Czy warto kupować ubezpieczenie AC? A może to tylko zbędny wydatek? Zakup Autocasco jest szczególnie polecany właścicielom nowych samochodów oraz tych o wysokiej wartości rynkowej. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia auta ubezpieczyciel wypłaci pieniądze, które pozwolą na naprawdę lub zakup podobnego pojazdu. Taka polisa zapewnia więc kompleksową ochronę, pozwala uniknąć stresu i zachować spokojny sen. Aby Autocasco okazało się realnym wsparciem, a w kryzysowej sytuacji naprawdę się przydało, warto dokładnie przemyśleć jego wybór.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodowe?

Wbrew pozorom kryteria wyboru najlepszego OC i AC nie są takie same. Ze względu na fakt, że obowiązek zawarcia umowy OC narzuca właścicielom pojazdów prawo, zakres świadczenia we wszystkich towarzystwach pozostaje taki sam. Czy to oznacza, że głównym kryterium wyboru powinna być cena? Choć wszyscy ubezpieczyciele oferują identyczny zakres ochrony, wielu z nich premiuje swoich klientów, zapewniając dodatkowe bonusy, np. ubezpieczenie assistance oraz w odmienny sposób naliczając zniżki OC. Najlepszym wyborem będzie więc ta oferta, która harmonijnie łączy niską cenę z dodatkowymi profitami.

W przypadku ubezpieczenia AC głównym kryterium wyboru powinien być dostosowany do potrzeb ubezpieczonego zakres. Najtańsze wersje mini casco zapewniają jedynie podstawową ochronę. Jeśli kupisz ubezpieczenie, kierując się jedynie niską składką, możesz srodze się rozczarować. W przypadku kradzieży czy kolizji może się bowiem okazać, że wąski zakres polisy nie uwzględnia konkretnych szkód. Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, a Ty będziesz musiał sfinansować naprawę auta samodzielnie. Kluczem do sukcesu jest więc precyzyjne określenie własnych potrzeb, a następnie znalezienie atrakcyjnego cenowo ubezpieczenia o preferowanym zakresie.

Ubezpieczenie auta z Expanderem – krok po kroku

Chcesz kupić tanie OC wzbogacone dodatkowymi świadczeniami? Szukasz Autocasco, które spełni Twoje oczekiwania i nie nadszarpnie budżetu? Zaufaj ekspertowi. Expander przeanalizuje Twoje potrzeby i pomoże wybrać ubezpieczenia, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Od czego zacząć?

  • Wejdź na stronę Expandera i wypełnij formularz kontaktowy. Poczekaj na kontakt ze strony eksperta.
  • W dogodnym dla siebie czasie umów spotkanie (może odbyć się także online).
  • Podczas spotkania przekaż ekspertowi informacje o swoich oczekiwaniach, preferencjach i budżecie. Takie dane pozwolą mu przeprowadzić dokładną analizę potrzeb i znaleźć polisę OC (nie tylko ubezpieczenie samochodu OC, ale także np. ubezpieczenie motocykla) i Autocasco, które najlepiej wpisze się w Twoje oczekiwania i zapewni preferowaną ochronę.
  • Ostatnim krokiem jest wybór najlepszej oferty i zawarcie umowy.

Dlaczego właśnie Expander?

Oferta dostępnych na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych jest dziś bardzo szeroka. Wybór OC pojazdu powinien zostać poprzedzony analizą propozycji poszczególnych ubezpieczycieli i porównaniem najważniejszych parametrów (porównanie OC). Taki proces wymaga jednak stosownej wiedzy, znajomości stosowanych przez ubezpieczycieli procedur i zapisów umowy.

Jeśli nie chcesz samodzielnie wertować kolejnych stron OWU i tracić czasu na przeglądanie stron internetowych poszczególnych towarzystw, oddaj swoje bezpieczeństwo w ręce eksperta.

Współpracując z Expanderem, zyskasz lojalnego, doświadczonego partnera, który zrobi to za Ciebie. Dzięki pomocy eksperta unikniesz błędów i znajdziesz ubezpieczenie, które kompleksowo ochroni Twoje auto.

To jednak nie wszystko. Expander dysponuje ofertami kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Wśród nich są m.in.: AEGON MAGYARORSZÁG ÁLTALÁNOS BIZTOSITÓ S.A. Oddział w Polsce, Aviva TUO S.A., Compensa TU S.A., STU Ergo Hestia S.A. TUIR Allianz Polska S.A., PZU S.A., WIENER TU S.A., AEGON TUnŻ S.A., AVIVA TUnŻ S.A., AXA Życie TU S.A., COMPENSA TUnŻ S.A., GENERALI ŻYCIE TU S.A., NATIONALE-NEDERLANDEN TUnŻ S.A., STUNŻ ERGO HESTIA S.A., TU ALLIANZ ŻYCIE POLSKA S.A., PZU ŻYCIE S.A., TUNŻ WARTA S.A., VIENNA LIFE TUNŻ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP. Pomoże Ci więc znaleźć szyte na miarę, tanie ubezpieczenie, precyzyjnie dostosowane do Twoich oczekiwań. Dzięki Expanderowi ubezpieczenie nie będzie zbędnym wydatkiem, ale realnym wsparciem.