Ubezpieczenia OC i AC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC powinno być dopasowane do Twoich potrzeb i Twojego portfela. Nasz ekspert pomoże Ci w optymalnym wyborze. Dodatkowo warto skorzystać z ofert towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać polisę AC, assistance lub NNW.
Ubezpieczyciele prześcigają się, by ich propozycje miały najszerszy zakres ochrony. Wybierając się w drogę nie musisz się więc martwić o to, że zabraknie Ci paliwa, nawali auto albo zdarzy się stłuczka. Możesz liczyć na pomoc ze strony towarzystwa, które zajmie się naprawą, holowaniem, dostarczy Ci samochód zastępczy albo opłaci nocleg w hotelu. W razie wypadku, także z Twojej winy, Twoi pasażerowie mogą liczyć na wypłatę dodatkowych środków z polisy NNW. Warto zapoznać się więc z ofertą i za dodatkową opłatą zapewnić sobie tego rodzaju wsparcie.

Ubezpieczenia drogowe – co warto o nich wiedzieć:

  • ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i przypisane do każdego pojazdu, polisę posiadać powinno większość pojazdów silnikowych, także quady i motocykle,
  • oprócz samego OC warto rozważyć dokupienie także mini-assistance w przystępnej cenie,
  • ubezpieczenie AC obecnie zapewnia nie tylko wypłatę świadczenia w przypadku kradzieży pojazdu, ale często w jego zakresie jest także szeroki zakres assistance,
  • ubezpieczenie NNW obejmuje nie tylko posiadacza pojazdu, ale także pasażerów.

ZAPYTAJ O USŁUGĘ

Dlaczego Expander?

Jasne zasady – jesteśmy obiektywni wobec produktów,pomagamy Ci wybrać faktycznie najbardziej optymalne rozwiązania

Pomagamy – wspieramy Cię we wszystkich formalnościach

Doświadczenie – znamy się na ubezpieczeniach od lat, dlatego możesz na nas liczyć

Bezpieczeństwo – od lat budujemy zespół ekspertów, którzy profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków

FAQ

Jakie są wyłączenia w przypadku ubezpieczenia OC/AC?

Nie uzyskamy odszkodowania za spowodowane szkody, jeśli sprawca wypadku pozostawał

pod wpływem działania alkoholu lub środków odurzających - wtedy naprawy szkód musimy dochodzić od niego osobiście. Towarzystwo odmówi także wypłaty, jeśli do szkody doszło umyślnie lub z powodu rażących zaniedbań. Standardowo także ubezpieczyciel uchyla się również od odpowiedzialności, jeśli do szkody doszło na drodze przestępstwa oraz w wyniku działania energii jądrowej, wojny, trzęsienia ziemi, zamieszek, ataku terrorystycznego.

rozwiń

Jak obliczana jest wysokość składki OC/AC?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływ mają trzy czynniki: wiek oraz marka

pojazdu, osoba właściciela oraz lokalizacja/adres zamieszkania. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć doświadczeni kierowcy bez szkód na swoim koncie. Wyższe składki zapłacą kierowcy do 26 roku życia oraz posiadający prawo jazdy krócej niż 5 lat. Znaczenie mają też dane auta: wysokość składki jest ustalana według aktualnej, średniej wartości pojazdu, im droższa i rzadsza marka, tym składka będzie wyższa. W przypadku AC lepiej kierować się nie tylko atrakcyjną stawką, ale przede wszystkim zakresem polisy.

rozwiń

Jaka jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem OC a AC?

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) jest ubezpieczeniem obowiązkowym, musi

je płacić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego (obowiązek posiadania OC dotyczy także motorowerów, motocykli, pojazdów wolnobieżnych, ciągników, przyczep i naczep). Ubezpieczenie w założeniu ma chronić sprawcę wypadku przed konsekwencjami finansowego zadośćuczynienia uczestnikom zdarzenia. Ubezpieczenie AC (autocasco) jest natomiast ubezpieczeniem dobrowolnym, gwarantującą pomoc w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu.

rozwiń

Partnerzy