Kredyt hipoteczny

Wybór właściwego kredytu hipotecznego to nie lada sztuka. Z pozoru podobne oferty mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.  

Różnicę w ofertach możesz zobaczyć
w naszej PORÓWNYWARCE KREDYTÓW

Niska miesięczna rata wcale nie oznacza, że kredyt jest tani. Niskie oprocentowanie może kusić, ale jeśli prowizja banku jest wysoka, w efekcie spłacisz więcej niż Ci się wydawało. Bieżące korzyści nie powinny przesłonić końcowego wyniku. Z tego powodu warto zaufać doświadczonym ekspertom – wiemy, co kryje się pod  różnymi parametrami i jak unikać pomyłek. W czasie, gdy my będziemy analizować najlepsze oferty kredytów hipotecznych pod kątem Twoich potrzeb, Ty możesz zająć się projektowaniem wymarzonych wnętrz i szukaniem mebli, sprzętu AGD oraz planowaniem przeprowadzki.

Do jakich celów służy kredyt hipoteczny:

  • zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego,
  • zakup lub budowa domu,
  • remont lub adaptacja nieruchomości,
  • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
  • przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności,
  • wykończenie, remont lub modernizację wybudowanego mieszkania lub domu,
  • zakup działki.

ZAPYTAJ O KREDYT

Pola oznaczone * są wymagane

Administratorem danych osobowych jest Expander Advisors Sp. z o.o., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności.

Jak działamy?

Dlaczego Expander?

Wieloletnie doświadczenie – działamy na rynku od kilkunastu lat, a na naszą korzyść przemawiają tysiące zadowolonych Klientów

Najlepsi eksperci – nasi specjaliści są dla Ciebie wsparciem na każdym etapie kredytowym, stale podnoszą swoje kwalifikacje i monitorują oferty banków

Duży może więcej – posiadamy wieloletnie relacje z bankami, dzięki czemu potrafimy uzyskać lepsze warunki niż Klient indywidualny

Uczciwość i przejrzystość – nie należymy do żadnej instytucji bankowej, zawsze prezentujemy plusy i minusy każdej oferty kredytowej.

Bezpieczeństwo – dbamy o Twoje bezpieczeństwo finansowe i prawne, nie oferujemy propozycji od niesprawdzonych instytucji.

Kalkulatory finansowe

FAQ

Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, refinansowanym oraz pożyczką hipoteczną?

Te trzy rodzaje kredytów to różne produkty bankowe. Kredyt hipoteczny przeznaczony

Te trzy rodzaje kredytów to różne produkty bankowe. Kredyt hipoteczny przeznaczony jest na zakup, budowę lub remont nieruchomości. Kredyt refinansowany natomiast służy spłaceniu kredytu hipotecznego, zaciągniętego w innym banku. Kredyty refinansowane pozwalają często obniżyć koszty pierwotnego długu i zmniejszyć odsetki, dlatego jeśli przerastają nas koszty kredytu mieszkaniowego - jego refinansowanie może być dobrym rozwiązaniem. Pożyczka hipoteczna to natomiast pożyczka na dowolny cel pod zastaw nieruchomości. Pożyczkę tę można przeznaczyć na wszelkie wydatki, choć banki często zastrzegają, że nie można z nich finansować działalności gospodarczej.

rozwiń

Na jaki cel należy przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, co oznacza, że nie można go przeznaczyć na

dowolne wydatki. Jego podstawowe założenie to zakup lub budowa nieruchomości, kupno działki oraz remont domu lub mieszkania. Niektóre banki pozwalają przeznaczyć część kredytu, zwykle około 20%, na dowolne cele.

rozwiń

Czy kredyt hipoteczny można spłacić szybciej?

Tak, można. Jednak wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego lub mieszkaniowego może

wiązać się z dodatkową opłatą, która określa tabela prowizji i opłat albo umowa kredytowa. Jeśli planujemy wcześniejszą spłatę już na etapie wybierania kredytu, warto wybrać bank, który taką opcję oferuje za darmo.

rozwiń

Partnerzy