Kredyt hipoteczny

Wybór właściwego kredytu hipotecznego to nie lada sztuka. Z pozoru podobne oferty mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.  

Różnicę w ofertach możesz zobaczyć
w naszej PORÓWNYWARCE KREDYTÓW

Niska miesięczna rata wcale nie oznacza, że kredyt jest tani. Niskie oprocentowanie może kusić, ale jeśli prowizja banku jest wysoka, w efekcie spłacisz więcej niż Ci się wydawało. Bieżące korzyści nie powinny przesłonić końcowego wyniku. Z tego powodu warto zaufać doświadczonym ekspertom – wiemy, co kryje się pod  różnymi parametrami i jak unikać pomyłek. W czasie, gdy my będziemy analizować najlepsze oferty kredytów hipotecznych pod kątem Twoich potrzeb, Ty możesz zająć się projektowaniem wymarzonych wnętrz i szukaniem mebli, sprzętu AGD oraz planowaniem przeprowadzki.

Do jakich celów służy kredyt hipoteczny:

 • zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego,
 • zakup lub budowa domu,
 • remont lub adaptacja nieruchomości,
 • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
 • przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności,
 • wykończenie, remont lub modernizację wybudowanego mieszkania lub domu,
 • zakup działki.

ZAPYTAJ O KREDYT

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to świetny produkt dla osób, które posiadają nieruchomość.

Jeśli i Ty do nich należysz, a potrzebujesz większej kwoty, ta pożyczka będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.Ten rodzaj kredytu pozwala na uzyskanie dużych sum, nawet do 80% wartości danego mieszkania lub domu. Ogromnym plusem pożyczki hipotecznej jest niskie oprocentowanie, dużo korzystniejsze niż w przypadku kredytu gotówkowego. Dzięki pomocy ekspertów z Expandera bez problemu załatwisz wszystkie formalności. Pomożemy Ci, w wyborze oferty oraz skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz zapoznamy ze szczegółami umowy kredytowej.

POŻYCZKA HIPOTECZNA – CO Z NIĄ ZYSKASZ?

 • pożyczkę pod zastaw nieruchomości,
 • najkorzystniejsze na rynku oprocentowanie,
 • pożyczkę w wysokości aż do 80% wartości nieruchomości,
 • czas spłaty sięgający aż 30 lat,
 • idealny sposób na sfinansowanie inwestycji, wymagających dużych kwot.
 • Kredyt konsolidacyjny

  Jeśli Twoje obciążenia sprawiają, że trudno Ci spiąć miesięczny budżet – kredyt konsolidacyjny to fantastyczne rozwiązanie.

  Połączenie zobowiązań w jeden kredyt daje możliwość obniżenia miesięcznych rat. Nie spłacaj osobno kredytu gotówkowego, debetu na karcie kredytowej, limitów na koncie albo kredytu hipotecznego – wybierając kredyt konsolidacyjny uporządkujesz swoje finanse i zamiast pamiętać o kilku ratach, zostanie Ci tylko jedna. Kredyt konsolidacyjny możesz zaciągnąć na pożyczki w różnych instytucjach. Nie przepłacaj – spłać swoje zobowiązania w najbardziej korzystny dla siebie sposób. Kredyt konsolidacyjny to także najlepszy sposób ochrony przed spiralą długów, w którą łatwiej wpaść posiadając wiele różnych zobowiązań finansowych. Wystarczy utrata pracy, mniejsze dochody albo przeszacowanie swoich możliwości finansowych. Jeśli obawiasz się, że zaciągnięte pożyczki i kredyty mogą Cię przerosnąć – kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie. Nasz ekspert jest w stanie zaproponować Ci najlepsze warunki, składając Twój wniosek nawet do kilku banków. Wybierzesz ofertę spełniającą Twoje oczekiwania i możliwości.

  KREDYT KONSOLIDACYJNY – CO MOŻESZ ZYSKAĆ?

 • jedna, niższa rata miesięcznie zamiast wielu zobowiązań,
 • niższe koszty obsługi zobowiązań,
 • możliwość wydłużenia czasu spłaty zadłużenia,
 • rata dopasowana do Twoich możliwości,
 • jednoczesna spłata zobowiązań w wielu różnych bankach i instytucjach,
 • możliwość zabezpieczenia kredytu nieruchomością i uzyskania jeszcze lepszych warunków.
 • Kredyt refinansowy

  Kredyt hipoteczny często stanowi znaczną część comiesięcznych wydatków. Warto sprawdzić czy w Twoim wypadku kredyt refinansowy może obniżyć wysokość tego zobowiązania.

  Służy on spłacie już zaciągniętego kredytu na budowę domu lub zakup mieszkania, ale można go zaciągnąć także na spłacenie pożyczki wziętej na poczet remontu i modernizacji. Kredyty hipoteczne to zobowiązania zawierane na wiele lat. Często po pewnym czasie okazuje się, że niegdyś doskonale dobrany kredyt można zmienić na taki, który bardziej odpowiada Twojej obecnej sytuacji finansowej, Dlatego warto skontaktować się z naszym ekspertem, który sprawdzi oferty kilkunastu banków i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

  KREDYT REFINANSOWY – CO MOŻESZ ZYSKAĆ?

 • porównanie oferty wielu banków w jednym miejscu, u jednego eksperta
 • lepsze warunki kredytowe niż w obecnym banku
 • niższe miesięczne obciążenie,
 • wydłużenie okresu spłaty i dzięki temu niższą ratę,
 • możliwość uzyskania aż 90% kwoty zabezpieczenia,
 • Dlaczego Expander?

  Wieloletnie doświadczenie – działamy na rynku od kilkunastu lat, a na naszą korzyść przemawiają tysiące zadowolonych Klientów

  Najlepsi eksperci – nasi specjaliści są dla Ciebie wsparciem na każdym etapie kredytowym, stale podnoszą swoje kwalifikacje i monitorują oferty banków

  Duży może więcej – posiadamy wieloletnie relacje z bankami, dzięki czemu potrafimy uzyskać lepsze warunki niż Klient indywidualny

  Uczciwość i przejrzystość – nie należymy do żadnej instytucji bankowej, zawsze prezentujemy plusy i minusy każdej oferty kredytowej.

  Bezpieczeństwo – dbamy o Twoje bezpieczeństwo finansowe i prawne, nie oferujemy propozycji od niesprawdzonych instytucji.

  FAQ

  Kredyt hipoteczny – przejrzysty przewodnik dla (przyszłych) kredytobiorców

  Kredyt hipoteczny to popularny sposób finansowania nieruchomości. Sprawdźmy, co

  można sfinansować środkami z kredytu hipotecznego, jak wybrać najkorzystniejszy i jakich błędów unikać w procesie wnioskowania.Kredyt hipoteczny to kredyt celowy. W praktyce oznacza to, że kredytobiorca może przeznaczyć pozyskane z niego środki na konkretny, znany bankowi cel. Może to być:

  • kupno mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego;
  • kupno lub budowa domu;
  • kupno spółdzielczego prawa do lokalu;
  • kupno miejsca postojowego i/lub garażu,
  • kupno działki rekreacyjnej i/lub budowlanej;
  • remont i wykończenie nieruchomości;
  • adaptacja pomieszczeń lub budynków niemieszkalnych na cele mieszkalne;
  • kupno prawa do domu jednorodzinnego lub prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej;
  • zmiana spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
  Choć środkami z kredytu hipotecznego można sfinansować zakup wielu różnych nieruchomości i gruntów, najczęściej pełni on funkcję kredytu na mieszkanie, na dom (także kredytu pod budowę domu) lub na działkę budowlaną.

  Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy

  Wbrew obiegowej opinii kredyt hipoteczny i kredyt mieszkaniowy, to nie to samo. Kredyt hipoteczny, to każdy kredyt, którego zabezpieczeniem jest wpis w księdze wieczystej nieruchomości. Kredytem hipotecznym jest m. in. kredyt mieszkaniowy, którego możesz wykorzystać wyłącznie na cele mieszkaniowe: kupno mieszkania, domu, czy wykup mieszkania komunalnego. Są jednak również inne kredyty hipoteczne np. przeznaczone na zakup lokalu usługowego, magazynu, czy innej nieruchomości nie służącej do zamieszkania.

  Kredyt hipoteczny – warunki

  Każdy bank stosuje własne warunki kredytu hipotecznego. W indywidualny sposób wylicza także zdolność kredytową. Osoby, które mają największe szanse na uzyskanie takiego kredytu to:
  • osoby w wieku 25 – 50 lat
  • zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony (to zdaniem banku zapewnia najwyższą stabilność dochodów),
  • posiadająca dobrą historię kredytową.
  Duże znaczenie ma także poziom dochodów i kosztów życia i wysokość aktualnie spłacanych zobowiązań finansowych.

  Kredyt na mieszkanie – oprocentowanie i koszty dodatkowe

  Od 2020 r.  oprocentowanie kredytów na dom i kredytów na mieszkanie jest bardzo korzystne. Obniżenie stóp procentowych wynikające z pandemii COVID-19 uczyniło je… jeszcze atrakcyjniejszym. Efekt? Kredyty pod hipotekę są dziś rekordowo tanie. Jeśli rozważasz sfinansowanie kupna mieszkania kredytem pod hipotekę, to jest to więc bardzo dobry moment.Musisz jednak wiedzieć, że oferty poszczególnych banków bardzo istotnie się od siebie różnią. Najlepsze z nich mają o kilkadziesiąt tysięcy niższy koszt niż te gorsze. Na te koszty składają się odsetki, prowizja za udzielenie i różnego rodzaju opłaty (np. za wycenę nieruchomości, za podwyższone ryzyko, za zbyt niski wkład własny). Do tego mogą dojść koszty produktów dodatkowych (np. konto, karta kredytowa, ubezpieczenie itp.), których zakup może obniżyć oprocentowanie kredytu lub prowizję, ale jednocześnie generuje inne koszty.

  Ranking kredytów hipotecznych – najlepsze decyzje z pomocą eksperta

  Kredyt na budowę domu, kredyt na mieszkanie, a nawet kredyt hipoteczny na remont jest zobowiązaniem, które będziesz spłacał przez kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Aby uniknąć długofalowych konsekwencji nieprzemyślanych decyzji, warto poprzedzić swój wybór rzetelnym porównaniem ofert różnych banków.Samodzielne porównanie kredytów hipotecznych może być jednak bardzo czasochłonne i nieprecyzyjne. Zwłaszcza że dostępne w internecie rankingi kredytów hipotecznych dają jedynie cząstkowy obraz, nie uwzględniając specyficznych wymagań poszczególnych banków. Zależy Ci na tym, aby znaleźć kredyt dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych? Skorzystaj ze wsparcia eksperta.

  Kredyt hipoteczny na dom – kompleksowe wsparcie na każdym etapie wnioskowania

  Po przedstawieniu pośrednikowi swoich potrzeb oraz aktualnej sytuacji finansowej, specjalista wyselekcjonuje dla Ciebie kilka ofert kredytów pod hipotekę, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Poinformuje także, czy jest możliwe, aby uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego i jakie dokumenty potrzebne do kredytu hipotecznego należy dostarczyć. Dzięki temu unikniesz żmudnych poszukiwań na własną rękę i weźmiesz kredyt na korzystnych warunkach.

  Kredyt na dom z Expanderem – krok po kroku

  Aby znaleźć kredyt hipoteczny, który najlepiej spełni Twoje potrzeby i nie obciąży portfela:
  • wypełnij krótki formularz kontaktowy na stronie internetowej Expandera i poczekaj na kontakt ze strony pośrednika,
  • podczas spotkania (które może odbyć się także online) specjalista zweryfikuje Twoją zdolność kredytową w różnych bankach. Wskaże również oferty, które najlepiej odpowiadają na Twoje indywidualne potrzeby;
  • z pomocą eksperta wybierzesz 2-3 banki, w których złożycie wnioski kredytowe. To Ty podejmiesz ostateczną decyzję, wybierając kredytodawcę, z którym podpiszesz umowę.

  Dlaczego właśnie Expander?

  Expander to niekwestionowany lider branży pośrednictwa finansowego. Za jego pośrednictwem w II kwartale 2020 r. udzielono co 5. kredytu w Polsce! Na stabilną pozycję na rynku oraz lojalność i zaufanie klientów firma pracuje od 20 lat. Imponujący staż jest zasługą nie tylko przemyślanego zarządzania, ale przede wszystkim doświadczonych pośredników kredytowych i zadowolonych klientów. Expander współpracuje z największymi bankami komercyjnymi. Są to m.in.: Alior Bank, BNP Paribas, Idea Bank, Neo Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski, Nest Bank, Plus Bank, PKO Bank Polski, mBank, Bank Pocztowy, PEKAO, Millenium Bank.Dzięki temu, że z żadnym z nich Expander nie jest powiązany kapitałowo, eksperci mogą podejmować niezależne, najlepsze dla swoich klientów decyzje.

  rozwiń

  Jaka jest różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, refinansowanym oraz pożyczką hipoteczną?

  Te trzy rodzaje kredytów to różne produkty bankowe. Kredyt hipoteczny przeznaczony

  Te trzy rodzaje kredytów to różne produkty bankowe. Kredyt hipoteczny przeznaczony jest na zakup, budowę lub remont nieruchomości. Kredyt refinansowany natomiast służy spłaceniu kredytu hipotecznego, zaciągniętego w innym banku. Kredyty refinansowane pozwalają często obniżyć koszty pierwotnego długu i zmniejszyć odsetki, dlatego jeśli przerastają nas koszty kredytu mieszkaniowego - jego refinansowanie może być dobrym rozwiązaniem. Pożyczka hipoteczna to natomiast pożyczka na dowolny cel pod zastaw nieruchomości. Pożyczkę tę można przeznaczyć na wszelkie wydatki, choć banki często zastrzegają, że nie można z nich finansować działalności gospodarczej.

  rozwiń

  Na jaki cel należy przeznaczyć kredyt hipoteczny?

  Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, co oznacza, że nie można go przeznaczyć na

  dowolne wydatki. Jego podstawowe założenie to zakup lub budowa nieruchomości, kupno działki oraz remont domu lub mieszkania. Niektóre banki pozwalają przeznaczyć część kredytu, zwykle około 20%, na dowolne cele.

  rozwiń

  Partnerzy

  Kredyt hipoteczny to popularny sposób finansowania nieruchomości. Sprawdźmy, co można sfinansować środkami z kredytu hipotecznego, jak wybrać najkorzystniejszy i jakich błędów unikać w procesie wnioskowania.

  Kredyt hipoteczny to kredyt celowy. W praktyce oznacza to, że kredytobiorca może przeznaczyć pozyskane z niego środki na konkretny, znany bankowi cel. Może to być:

  • kupno mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego;
  • kupno lub budowa domu;
  • kupno spółdzielczego prawa do lokalu;
  • kupno miejsca postojowego i/lub garażu,
  • kupno działki rekreacyjnej i/lub budowlanej;
  • remont i wykończenie nieruchomości;
  • adaptacja pomieszczeń lub budynków niemieszkalnych na cele mieszkalne;
  • kupno prawa do domu jednorodzinnego lub prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej;
  • zmiana spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

  Choć środkami z kredytu hipotecznego można sfinansować zakup wielu różnych nieruchomości i gruntów, najczęściej pełni on funkcję kredytu na mieszkanie, na dom (także kredytu pod budowę domu) lub na działkę budowlaną.

  Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy

  Wbrew obiegowej opinii kredyt hipoteczny i kredyt mieszkaniowy, to nie to samo. Kredyt hipoteczny, to każdy kredyt, którego zabezpieczeniem jest wpis w księdze wieczystej nieruchomości. Kredytem hipotecznym jest m. in. kredyt mieszkaniowy, którego możesz wykorzystać wyłącznie na cele mieszkaniowe: kupno mieszkania, domu, czy wykup mieszkania komunalnego. Są jednak również inne kredyty hipoteczne np. przeznaczone na zakup lokalu usługowego, magazynu, czy innej nieruchomości nie służącej do zamieszkania.

  Kredyt hipoteczny – warunki

  Każdy bank stosuje własne warunki kredytu hipotecznego. W indywidualny sposób wylicza także zdolność kredytową. Osoby, które mają największe szanse na uzyskanie takiego kredytu to:

  • osoby w wieku 25 – 50 lat
  • zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony (to zdaniem banku zapewnia najwyższą stabilność dochodów),
  • posiadająca dobrą historię kredytową.

  Duże znaczenie ma także poziom dochodów i kosztów życia i wysokość aktualnie spłacanych zobowiązań finansowych.

  Kredyt na mieszkanie – oprocentowanie i koszty dodatkowe

  Od 2020 r.  oprocentowanie kredytów na dom i kredytów na mieszkanie jest bardzo korzystne. Obniżenie stóp procentowych wynikające z pandemii COVID-19 uczyniło je… jeszcze atrakcyjniejszym. Efekt? Kredyty pod hipotekę są dziś rekordowo tanie. Jeśli rozważasz sfinansowanie kupna mieszkania kredytem pod hipotekę, to jest to więc bardzo dobry moment.

  Musisz jednak wiedzieć, że oferty poszczególnych banków bardzo istotnie się od siebie różnią. Najlepsze z nich mają o kilkadziesiąt tysięcy niższy koszt niż te gorsze. Na te koszty składają się odsetki, prowizja za udzielenie i różnego rodzaju opłaty (np. za wycenę nieruchomości, za podwyższone ryzyko, za zbyt niski wkład własny). Do tego mogą dojść koszty produktów dodatkowych (np. konto, karta kredytowa, ubezpieczenie itp.), których zakup może obniżyć oprocentowanie kredytu lub prowizję, ale jednocześnie generuje inne koszty.

  Ranking kredytów hipotecznych – najlepsze decyzje z pomocą eksperta

  Kredyt na budowę domu, kredyt na mieszkanie, a nawet kredyt hipoteczny na remont jest zobowiązaniem, które będziesz spłacał przez kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Aby uniknąć długofalowych konsekwencji nieprzemyślanych decyzji, warto poprzedzić swój wybór rzetelnym porównaniem ofert różnych banków.

  Samodzielne porównanie kredytów hipotecznych może być jednak bardzo czasochłonne i nieprecyzyjne. Zwłaszcza że dostępne w internecie rankingi kredytów hipotecznych dają jedynie cząstkowy obraz, nie uwzględniając specyficznych wymagań poszczególnych banków. Zależy Ci na tym, aby znaleźć kredyt dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych? Skorzystaj ze wsparcia eksperta.

  Kredyt hipoteczny na dom – kompleksowe wsparcie na każdym etapie wnioskowania

  Po przedstawieniu pośrednikowi swoich potrzeb oraz aktualnej sytuacji finansowej, specjalista wyselekcjonuje dla Ciebie kilka ofert kredytów pod hipotekę, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Poinformuje także, czy jest możliwe, aby uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego i jakie dokumenty potrzebne do kredytu hipotecznego należy dostarczyć. Dzięki temu unikniesz żmudnych poszukiwań na własną rękę i weźmiesz kredyt na korzystnych warunkach.

  Kredyt na dom z Expanderem – krok po kroku

  Aby znaleźć kredyt hipoteczny, który najlepiej spełni Twoje potrzeby i nie obciąży portfela:

  • wypełnij krótki formularz kontaktowy na stronie internetowej Expandera i poczekaj na kontakt ze strony pośrednika,
  • podczas spotkania (które może odbyć się także online) specjalista zweryfikuje Twoją zdolność kredytową w różnych bankach. Wskaże również oferty, które najlepiej odpowiadają na Twoje indywidualne potrzeby;
  • z pomocą eksperta wybierzesz 2-3 banki, w których złożycie wnioski kredytowe. To Ty podejmiesz ostateczną decyzję, wybierając kredytodawcę, z którym podpiszesz umowę.

  Dlaczego właśnie Expander?

  Expander to niekwestionowany lider branży pośrednictwa finansowego. Za jego pośrednictwem w II kwartale 2020 r. udzielono co 5. kredytu w Polsce! Na stabilną pozycję na rynku oraz lojalność i zaufanie klientów firma pracuje od 20 lat. Imponujący staż jest zasługą nie tylko przemyślanego zarządzania, ale przede wszystkim doświadczonych pośredników kredytowych i zadowolonych klientów. Expander współpracuje z największymi bankami komercyjnymi. Są to m.in.: Alior Bank, BNP Paribas, Idea Bank, Neo Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski, Nest Bank, Plus Bank, PKO Bank Polski, mBank, Bank Pocztowy, PEKAO, Millenium Bank.

  Dzięki temu, że z żadnym z nich Expander nie jest powiązany kapitałowo, eksperci mogą podejmować niezależne, najlepsze dla swoich klientów decyzje.